Co ma analityk do kierownika projektu?

Zarządzanie projektami – niby temat gdzieś obok analizy biznesowej. Ale czy na pewno?
Analitycy ściśle współpracują z kierownikami projektów. Wiele aspektów ich pracy jest wspólnych:
– analiza interesariuszy – odnajdywanie osób, na które będzie miał wpływ projekt, określanie z kim rozmawiać, kogo nie pominąć,
komunikacja – dostarczanie potrzebnej informacji wszystkim zaangażowanym,
– zakres – ustalanie ram projektu i trzymanie się ich w kolejnych etapach,
– jakość – odpowiadanie na pytanie czy rozwiązanie spełnia oczekiwania klienta na tyle, żeby je odebrał i używał z zadowoleniem,
– ryzyko – niepewności związane z określaniem potrzeb i ich spełnianiem są jednymi z najważniejszych dla całego przedsięwzięcia.

Analityk dostarcza kierownikowi projektu kluczowych informacji, aby projekt mógł ruszyć, działać i zakończyć się sukcesem. Podstawowe elementy będące w centrum zainteresowania to czas i koszty, które są nierozerwalnie związane z zakresem i wymaganiami. Na wymaganiach opierają się plany, na potrzebach i celach – ocena rezultatów całego przedsięwzięcia. Analityków i kierowników projektów łączy zatem bardzo dużo.
Analityk znający metodyki zarządzania projektami może bardziej zrozumieć przedsięwzięcie, w jakim bierze udział i z jeszcze większą skutecznością wspierać wszystkich uczestników (z kierownikiem projektu na czele) w realizacji wspólnego celu. Im lepiej znają je członkowie projektów pełniący inne role, tym większa szanse na wsparcie i wzmacnianie dobrych praktyk i sukces przedsięwzięcia.

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart