Pomysły na prezent dla analityka

Klawiatura z 1 przyciskiem Forward

W końcu wiadomo, że jedyne, co robimy, to przekazujemy dalej maile. Zaletą klawiatury z dużym przyciskiem jest też to, że można się na niej wygodnie zdrzemnąć od 8:00 do 16:00.

Gumowa kaczuszka do tłumaczenia

Kto Cię tak zrozumie jak gumowa kaczka? Zero protestów. Tylko ten świdrujący wzrok. Ona wie, że coś kręcisz. Wypowiedz swoje myśli na głos do kaczki i zorientuj się, że mówisz głupoty, zanim dojdzie do publicznej kompromitacji.

Samoprzylepne karteczki

Karteczki przydadzą się do wielu rzeczy. Można pisać na nich zadania do zrobienia, błędy do poprawienia, uwagi do sprintu i do analityka, a także rysować buźki i inne obrazki, które wklejone komuś na monitor na pewno poprawią dzień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Suplementy diety na pamięć i koncentrację

Kiedy młodość już nie ta, a orzechy i źródlana woda z kuchennego baniaka przestają dawać radę, sięgnij po coś mocniejszego. Suplementy na pamięć i koncentrację spowodują, że będziesz robił sprawniej, choć nie koniecznie rzeczy sensowne.

Drukarka do numerów w kolejce osób, które czegoś od analityka chcą

„Mam do Ciebie pytanie” – słyszysz za plecami, kiedy próbujesz jednocześnie przeklikać się przez diagramy, bazę danych, dokumenty, komunikator, maila i prowadząc 3 konwersacje offline. „Weź numerek i stań w kolejce.”

Książka – jak rozmawiać z trudnymi ludźmi

Jak rozmawiać z trudnymi ludźmi? To pytanie spędzało sen z powiek analityka i przyprawiało o odrżenie przed spotkaniem. Od teraz, po przeczytaniu książki, analityk jest w gotowości bojowej i nie ulęknie się żadnej rozmowy.

Kubek na kawę 1 litr

Po co chodzić 4 razy do kuchni, kiedy można zaparzyć kawę z rana i pociągać łyki do wieczora? W kryzysowej sytuacji można też do litrowego kubka włożyć całą głowę. Poczujesz aromat kofeiny i wystrzelisz z pracą.

Zestaw herbat uspokajających z melisy

Kiedy stoją przed Tobą problemy nie do ogarnięcia i wiesz już, że będzie słabo, pozwól swoim skołatanym nerwom znaleźć ukojenie w filiżaneczce herbatki ziołowej z melisy. Problemu to nie rozwiąże, ale poczujesz się lepiej (bez alkoholu).

Organizer do planowania

Spotkanie na dziś, jutro i wczoraj? Lista rzeczy do zrobienia. O co kogo zapytać, do kogo iść w jakiej sprawie, jaki numer miało tamto zamówienie, jaki był numer do tamtego gościa… kiedy mam w końcu urlop? Kup planer i ogarnij.

Ryza papieru

Liczysz na swoją wyobraźnię i się przeliczyłeś? Zapisz to. Musisz coś robić z rękoma na spotkaniu? Rób notatki i rysunki. Chcesz inteligentnie wyglądać? Wydrukuj specyfikację i połóż na biurku. Niech widzą, a co!

Poduszka podróżna

Nie ma nic gorszego niż spotkanie z klientem, na którym niemiłosiernie boli Cię kark. Wstałeś o 4:30 licząc na drzemkę w samochodzie, pociągu, samolocie? Miej choć coś z życia. Miej miękko podczas podróży.
a_poduszka

Licencja na Visual Paradigm

Oczywiście, że nie kupisz jej sam za swoją skromną wypłatę a szef mówi, że masz przecież Worda. Może chociaż Mikołaj zobaczy, że w tym roku sprawowałeś się wybitnie dobrze i uszczęśliwi Cię tą jedną, małą, wymarzoną analityczną zabawką.

Pakiet wizyt u psychoanalityka

Kiedy wszystko inne zawiedzie, sam poddaj się analizie swojej skołatanej psychiki. Może odkryjesz, że analiza to była jedynie ucieczka od problemów z dzieciństwa a tak naprawdę pragniesz uprawiać kukurydzę.

Kofeina w tabletkach lub dożylnie

Jeśli uodporniłeś się już na litrowe kawy, pozostają silniejsze dawki. Kofeina w tabletkach lub dożylnie. Mam nadzieję, że klawiatura za Tobą nadąży, a koledzy z pokoju nie wyrzucą Cię z niego za stepowanie pod stołem, nawet, gdy muzyki brak.

Masażysta biurowy

Ponoć relaks ciała przenosi się do umysłu. Rozluźnij zatem spięte mięśnie, a może rozwiązanie samo przyjdzie Ci do głowy. Przydałby się biurowy masażysta. Im przystojniejszy, tym lepiej.

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

0 komentarze “Pomysły na prezent dla analityka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart