Czego szukają firmy u analityków? – wywiad z pracodawcami

23 listopada 2015

Przygotowuję właśnie pytania do wywiadu o cechach, umiejętnościach poszukiwanych u analityków przez pracodawców. W wywiadzie weźmie udział kilka do kilkunastu firm posiadających swoje analityczne zespoły. Czy są pytania, które Cię nurtują inne niż wymienione poniżej?

 1. Czego szuka się u potencjalnych pracowników? Jakiego wykształcenia, doświadczenia, umiejętności twardych i miękkich, jakich postaw i cech osobowości? Co decyzuje o zatrudnieniu?
 2. Czym wyróżniają się najlepsi analitycy w pracy z zespołem i klientem? Cechują ich wyjątkowe umiejętności, skuteczność działania, a może jeszcze coś innego?
 3. Po czym poznaje się, że przyszedł czas na awans, kolejny poziom trudności zadań oraz wyższego wynagrodzenia? Jak wygląda to w przejściu z juniora na specjalistę, na seniora czy lidera, kierownika zespołu?
Jakie jeszcze odpowiedzi chciałbyś uzyskać?

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Komentarze - 3

 1. Sylwia

  Hej, ja chciałam zapytać jakie są najwartościowsze podpunkty w CV u przyszłego analityka? To pytanie jest podobne do tych z podpunktu pierwszego, ale chodzi mi bardziej o to w jakim kierunku powinien iść ktoś, kto zamierza w przyszłości pracować jako analityk, tzn jakie kursy i staże odbywać, jaką czytać literaturę, gdzie iść na praktyki tak aby to wszystko było ważnym i docenionym elementem w naszym CV : )

 2. Robert

  Na wstępie chciałem pogratulować Pani Hani za wykonanie świetnej pracy związanej z zagadnieniami dot. analizy. U analityka stawiam na pierwszym miejscu wysokie umiejętności interpersonalne bo jest to głównie praca z ludźmi, a później z technologiami. Wymagania to znajomość UML, notacji BPMN, modelowanie danych. Praktyki i doświadczenie to najlepsza droga do sukcesu, ale należy pamiętać o ciągłej inwestycji w siebie by nie wypaść z rynku.

 3. Kate

  – czy jego zdaniem skuteczny analityk to skuteczny ex-tester?
  – jakie są jego zdaniem największe błędy popełniane przez analityków?
  – jaka certyfikacja AB jest znana rozmówcy, czy zwraca na nią uwagę w CV ?
  – na jakie szkolenie/a najchętniej posłałby swoich analityków gdyby miał nieograniczoną ilość funduszy na rozwój?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zaciekawi Cię także:

www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020