PAM Summit 2013

Co powstanie, kiedy profesjonalni Kierownicy Projektów połączą swoje siły z profesjonalnymi Analitykami Biznesowymi? Świetnie zorganizowane znakomicie dobrane rozwiązanie. Zjawisko to występuje nie tylko w projektach, ale także miało miejsce na PAM Summit zorganizowanym przez PMI PC Kraków Branch i IIBA Poland Chapter. Celem konferencji było zebranie Kierowników Projektów, Analityków Biznesowych i zwolenników Agile oraz umożliwienie im wymiany doświadczeń. Autor Agile Manifesto, Analityk Roku z UK to przykłady poziomu znakomitości zaproszonych gości.

Moim zdaniem już sama idea była bardzo trafiona – połączenie takich tematów jak zarządzanie projektami, analiza biznesowa i agile. Warto, aby te trzy światy dowiedziały się o sobie więcej, zrozumiały siebie nawzajem, nauczyły się współpracować dla dobra projektów. Logo PAM Summit (Project & Analysis Management Summit) pokazuje, że te światy, mimo, iż mają wiele wspólnego, nie są do końca do siebie dopasowane. Konferencja miała za cel umożliwienie wymiany doświadczeń i przyczynienie się do tego, by Kierownicy Projektów, Analitycy Biznesowi i zwolennicy Agile dopasowali się nieco lepiej.

Za organizację odpowiadają PMI PC Kraków Branch i IIBA Poland Chapter. Zaproszeni zostali międzynarodowi specjaliści z m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Niderladów i Polski – praktycy, trenerzy, konsultanci, dyrektorzy. Między nimi znaleźli się Arie van Bennekum – autor Agile Manifesto, James Archer – Analityk Roku z Wielkiej Brytanii, Joseph de Silva – prezydent IIBA UK Chapter, Jutta Eckstein – nominowana do grona 100 najbardziej zasłużonych dla IT w Niemczech, Wojciech Dymowski – Dyrektor Zarządzający PMI PC Oddział Poznań. Wszystkich występujących znajdziesz na stronie http://www.pamsummit.com/index.php/site/page?view=speakers.

Czy warto brać udział w takich wydarzeniach? Nie sposób nauczyć się zarządzania projektami, analizy biznesowej czy zwinnego podejścia w dwa dni. Można jednak oczekiwać:

  • inspiracji (czasem jedno stwierdzenie potrafi zmienić sposób myślenia na jakiś temat),
  • wymiany doświadczeń (poznanie podejścia innych, ich doświadczeń, tematów, nad którymi pracują, książek, które ich inspirują, lub które sami piszą),
  • zawarcia nowych znajomości ze specjalistami z całej Polski i zza granicy.

Wymieniając doświadczenia i pozostając otwartym na koncepcje rozwijane na świecie przyczyniasz się do swojego zawodowego rozwoju.

Należy wspomnieć jeszcze o godnej podziwu organizacji wydarzenia, którą doceniłam nie tylko ja, ale też inni uczestnicy i zagraniczni goście. PAM Summit odbył się w Krakowie w niespotykanym klimacie zajezdni tramwajowej dostosowanej na potrzeby organizacji dużych wydarzeń biznesowych. Co pozostawiła po sobie konferencja? W moim przypadku są to trzy rzeczy: nowe cenne znajomości ze specjalistami i przy tym interesującymi ludźmi, nowe inspiracje (m.in. do wprowadzania zmian w mojej pracy i kolejnych wpisów na blogu 😉 i głęboką nadzieję na podobne wydarzenie w kolejnym roku.

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart