W jakich firmach analitycy biznesowi zarabiają najlepiej?

Sprawdź, gdzie analitykom biznesowym pracuje się najlepiej i wygraj jeden z moich kursów!

W jakich firmach analitycy biznesowi zarabiają najlepiej?

Jakie firmy i branże oferują najlepsze zarobki i największe zadowolenie z pracy analitykom biznesowym?

Czy zastanawiałeś się może w jakiej firmie warto pracować jako analityk biznesowy? W których firmach zarabia się najwięcej, ale też które firmy dają najwięcej satysfakcji i radości z pracy?

Wiemy to dzięki Badaniu zarobków i kompetencji analityków z roku 2021, w którym wzięło udział 541 osób. Jest to spora próba i możemy wysnuć ciekawe wnioski, więc zobaczmy, w których firmach analitykom pracuje się najlepiej.

Ten materiał to II część z serii, która nawiązuje do zawodu analityka biznesowego. W pierwszej części mówiłam o tym, jakie podstawowe warunki trzeba spełnić, żeby zdobyć pracę marzeń. Jak pracować nad rozwojem swojej kariery. Jeśli nie widziałeś jeszcze tego nagrania, to zapraszam Cię serdecznie. Link znajdziesz W TYM MIEJSCU – zacznij od tej części i wróć tutaj, gdy się z nim zapoznasz, żebyś był na bieżąco.

Kurs Zawód: analityk – wygraj DARMOWY dostęp!

Pod pierwszym wideo poprosiłam Was o to, żebyście zostawili swoje przemyślenia w komentarzu na blogu. Dziękuję Wam za tak liczne skomentowanie tego materiału. Wasze przemyślenia były arcyciekawe. Zachęcam do tego, żeby sobie je przeczytać. Ogromnie się cieszę, że tak wielu z Was podzieliło się swoimi wnioskami. Bardzo Wam za to dziękuję.

Jeśli jesteś zainteresowany tym, żeby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat rozwoju swojej kariery to – jak pewnie wiesz – mam w swoich kursach online m.in. kurs Zawód: analityk. Ten kurs mówi o tym, jak zdobyć karierę analityka, jak ją rozwinąć i jak wejść na wyższy poziom w analizie biznesowej. Jeśli chciałbyś wygrać ten kurs za darmo, to w dzisiejszym materiale dowiesz się, jak to zrobić.

Teraz zapraszam Cię do tego, abyśmy sobie przeanalizowali to, dla jakich firm warto pracować jako analityk biznesowy w branży IT.

Dla jakich firm warto pracować w analizie biznesowej?

Wnioski, jak wspomniałam, będziemy mieli z Badania zarobków analityków, które odbyło się w 2021 roku. Czego dowiedzieliśmy się z tego badania? Po pierwsze sprawdzaliśmy różne cechy firm. To, o czym teraz powiem, to korelacja cech tych firm z wysokością zarobków, czyli ile zarabiamy w konkretnego rodzaju firmie. Pod lupę weźmiemy też nasze zadowolenie z pracy. Czyli jaki poziom satysfakcji czują analitycy.

Na wykresie będziemy bazować na skali korelacji. Korelacja, jak pewnie pamiętasz, może być od 1 do -1. Na pełną korelację wskazuje wartość 1, wtedy te dwie cechy są idealnie ze sobą powiązane. Natomiast korelacja ujemna wskazuje na odwrotną korelację, czyli w sytuacji, gdzie jedna wartość jest większa, wtedy ta druga jest niższa. Wartość 0 wskazuje na brak korelacji.

Wielkość miasta a zarobki i zadowolenie z pracy analityków biznesowych

Przy wielkości miasta widać od razu wysoki niebieski słupek, który wskazuje na wysokość zarobków.

Korelacja powyżej 0,2 – mówi się w takim przypadku, że jest to niewielka korelacja, czyli występuje pewna zależność. Ona nie jest jakaś decydująca, determinująca, jak widzisz tutaj w naszym przypadku. Natomiast już tutaj coś się zarysowuje, coś się pojawia. Widzimy, że wielkość miasta wpływa w pewnym niewielkim stopniu (ale ta korelacja jednak istnieje) na wysokość zarobków. Czyli im większe miasto, tym więcej zarabiali analitycy biznesowi biorący udział w badaniu. 

Było to analizowane pod tym kątem, że w Warszawie była przypisana największa wartość, jako największy rynek. Osoby tam pracujące, pracują w mieście posiadającym największą liczbę mieszkańców. Więc tutaj najwyższą wartość otrzymała Warszawa. Następne były pozostałe największe miasta jak Wrocław, Kraków, Poznań, Trójmiasto i miasta powyżej 250 tysięcy mieszkańców. Kolejne wartości otrzymywali analitycy pracujący w miastach powyżej 50 tysięcy mieszkańców, no a te mniejsze miasta otrzymywały najniższą wartość.

Jak widzisz, pod kątem finansowym bardziej opłaca się pracować dla firm w dużych miastach. Jeszcze oczywiście musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: Jak to się przełoży na pieniądze, które zostaną w Twoim portfelu? Bo tam też koszt życia może być wyższy. Natomiast jeśli masz aspiracje, by zarabiać więcej, to tutaj widać, że warto pracować w tych największych miastach – im większe, tym zarobki są wyższe.

Niski żółty słupek wskazuje na zadowolenie z pracy. Czyli nie ma takiej zależności, że w większych miastach pracuje się lepiej. Ludzie nie są bardziej zadowoleni z samego faktu, że pracują w dużym mieście. Na to zadowolenie widocznie wpływ mają inne czynniki. Nie ma też w tym przypadku korelacji ujemnej. Czyli nie jest tak, że w im większym mieście pracujesz, tym bardziej jesteś niezadowolony. Nawet tutaj jest ten słupek nieco na plus, choć nie ma to większego znaczenia.

Wielkość zatrudnienia – czy ma znaczenie dla analityków i wpływa na zarobki?

Kolejną rzeczą jaką sprawdzaliśmy jest zależność między ilością pracowników a wysokością zarobków i zadowoleniem z pracy. Jak widzisz te słupki są niskie. Czyli prawie w ogóle nie występuje taka korelacja.

Natomiast co tutaj jest ciekawego? Raczej zarabia się więcej w firmach, które mają więcej pracowników. Korelacja mówiąca o zadowoleniu z pracy też jest dość niewielka, ale zauważ też, że nie jest ona ujemna. Co to znaczy? Często można usłyszeć: „O, ty pracujesz w korpo, a w nich jest spaczony klimat i na pewno źle się tam pracuje, jest słaba atmosfera”. Jak widzisz nie ma takiego potwierdzenia w danych. Czyli nie jest tak, że w dużych firmach pracuje się gorzej, ludzie mają mniej satysfakcji, są mniej zadowoleni z pracy. W naszych wynikach wielkość zatrudnienia nie ma większego znaczenia.

Ile płacą firmy zagraniczne i czy współpraca z zagranicą jest ważna dla analityków?

Jak widzisz te słupki są tutaj dość wysokie. Żółty przy współpracy z zagranicą nawet wychodzi poza 0,2 dla korelacji, więc jest to już taki jeden z istotniejszych wniosek w badaniu.

Kapitał zagraniczny mówi nam o tym, że firma, w której pracujemy jest nie tylko własnością kogoś, kto pracuje w Polsce dla Polski – ta działalność jest tylko i wyłącznie zarejestrowana i działająca w Polsce. Natomiast może być to firma polsko-niemiecka albo powiązana ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Szwecją czy z innymi krajami, które padały w badaniu. Jak widać, w momencie, kiedy firma nie jest wyłącznie polska, wpływa to pozytywnie na wysokość zarobków, ale też na zadowolenie z pracy. Czyli jeśli firma jest polsko-zagraniczna czy zagraniczna, to zarabiamy więcej i jesteśmy też bardziej zadowoleni w porównaniu z kolegami analitykami, którzy pracowali tylko i wyłącznie w firmach polskich.

Współpraca z zagranicą z kolei polega to na tym, że posiadamy np. klientów, którzy są z zagranicy. Czyli na przykład pracujemy z Niemcami, Brytyjczykami, kolegami ze Stanów Zjednoczonych itd. I znowu ma to tak samo pozytywny wpływ na zarobki analityków. Co ciekawe – jeszcze większy wpływ ma na zadowolenie z pracy. Czyli czujemy więcej satysfakcji, więcej zadowolenia w momencie, kiedy mamy klientów czy współpracowników z zagranicy. To jest ciekawy wniosek. Widać warto, żeby i nasz kraj się rozwijał w tę stronę, ale żebyśmy my też podejmowali pracę w takich firmach, które mają zarówno ten mieszany kapitał jak i oferują współpracę z osobami z zagranicy. Wpływa to pozytywnie zarówno na zarobki jak i na zadowolenie z pracy.

Branże, w których analiza biznesowa jest najlepiej opłacana, a analitykom pracuje się najlepiej

Tutaj można było tych branż zaznaczyć wiele, najczęściej pojawiała się branża IT, bankowa, ubezpieczeniowa i energetyczna. Widzimy, że tutaj korelacja jest niewielka, wręcz można by powiedzieć, że znowu inne czynniki będą bardziej decydowały o wysokości zarobków czy zadowolenie z pracy. Te nie są tutaj decydujące. Co jest tutaj ciekawe – w branży IT, branży bankowej i branży ubezpieczeniowej słupek zarobków powiązania z zarobkami rośnie. Czyli praca w branży finansowej pozytywnie się przekłada na zarobki. Branża energetyczna trochę nam wyjechała nawet na minus.

Jeśli chodzi o zadowolenie z pracy, najbardziej zadowoleni byli analitycy, którzy pracowali w branży IT. Nie jest to duża korelacja, natomiast spośród wymienionych branż, żółty słupek przy IT jest najwyższy. Co ciekawe – w branży bankowej to zadowolenie z pracy jest niższe przy jednocześnie wyższym słupku dotyczącym zarobków.

Jeśli ktoś pracował z kolei w sektorze prywatnym, to w porównaniu z sektorem publicznym wpływało to pozytywnie na zarobki, ale też na zadowolenie z pracy.

Najważniejsze wnioski – dla jakich firm warto pracować w analizie biznesowej

Najistotniejsze informacje w kontekście wysokości zarobków są takie, że:

Największe zadowolenie z pracy przyniesie nam praca w firmach, które:

Dla takich firm wg ankietowanych warto pracować, jeśli chodzi o wysokość zarobków i zadowolenie z pracy. Tego się dowiedzieliśmy z Badania zarobków i kompetencji analityków biznesowych 2021.

Rozwiń skrzydła w analizie biznesowej – wygraj kurs, który wzniesie Cię poziom wyżej

Myślę, że skoro tu jesteś, to chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, jak możesz rozpocząć lub rozwijać swoją karierę analityka biznesowego. Jak podejmować najważniejsze decyzje, jakie czynniki mają wpływ na Twoją karierę i co zrobić, by poczuć w sobie moc i napęd do zmiany.  

Przygotowałam konkurs, w którym aż 3 osoby mogą wygrać darmowy dostęp do kursu Zawód: analityk. To w tym kursie rozwiewam wszelkie wątpliwości, omawiam bardziej szczegółowo różne elementy związane z pracą i rozwojem kariery analityka biznesowego. Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby tę pracę zdobyć, ale też rozwinąć się i awansować. Ten kurs w jest w sprzedaży w regularnej cenie 1000 zł, a dzisiaj aż 3 osoby mają szansę otrzymać go zupełnie za darmo. 

 

Żeby wziąć w nim udział należy zostawić komentarz pod tym wpisem na moim blogu (to jest bardzo ważne – musi być to na blogu, ponieważ tam jest mechanizm, który pozwoli mi zbierać Wasze odpowiedzi). W komentarzu wpisz proszę, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać kurs Zawód: analityk za darmo. 

Jeśli jesteś zainteresowany tym, co dokładnie zawiera kurs, jakie ma moduły i tematy, możesz wejść też w link, klikając w tym miejscu i zapoznać się z jego zawartością. 

Wygrywają 3 osoby, więc masz duże szanse! Grzech nie spróbować, więc do dzieła! 

Zwycięzców wyłonię podczas webinaru 24.01.2022 r. godz. 19:00, o którym wspominam poniżej. 

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Zapisz się na webinar i poznaj strategie najlepiej zarabiających analityków biznesowych

Oprócz wzięcia udziału w konkursie zapraszam Cię też raz jeszcze do obejrzenia wszystkich nagrań z tej serii. Do odcinka numer jeden, ale też do kolejnego nagrania, w którym to opowiem jakie pierwsze kroki warto podejmować w rozwijaniu swojej kariery.

Zapraszam Cię również na webinar pt. „Zdobądź awans i podwyżkę. Strategie najlepszych analityków”, który odbędzie się 24.01.2022 r. o godz. 19:00 i będzie podsumowaniem całej tej serii.

Jak wspomniałam, w trakcie tego szkolenia ogłoszę również zwycięzców konkursu!

Zapisz się na webinar już dziś pod tym linkiem

Dzięki za uwagę i widzimy się już niebawem w kolejnych materiałach z tej serii.

Pobierz wersję PDF tego materiału


Wolisz czytać niż słuchać?

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

33 komentarze “W jakich firmach analitycy biznesowi zarabiają najlepiej?”

  1. Zawód analityk - konkurs

    Chciałbym wygrać kurs, ponieważ jestem osobą która podejmuje właśnie kroki do życiowej zmiany. Nie lubię stać w miejscu i postanowiłem, zmienić branże i zostać analitykiem biznesowym. Do tej pory analiza była mi bardzo bliska, ponieważ pracowałem jako analityk finansowy, ale postanowiłem że to w IT jako analityk biznesowy chcę rozwijać swoją przyszłość. Myślę że ten kurs byłby strzałem w dziesiątkę, aby rozpoznać wiedzę na temat stanowiska. Do tej pory dużo czytałem na temat analizy biznesowej, ale najwięcej wiedzy można uzyskać od praktyków i właśnie dlatego chciałbym bardzo wziąć udział w kursie, aby móc korzystać z Pani wiedzy i długoletniego doświadczenia jako analityk biznesowy.
    Pozdrawiam
    Jakub Strojek

  2. Dlaczego to właśnie ja powinnam wygrać udział w kursie? Obecnie studiuję podyplomowo właśnie Analizę Biznesową i był do strzał w 10 jeżeli chodzi o ścieżkę rozwoju zawodowego. Z wykształcenie jestem księgową, pracowałam jednak jako analityk finansowy a teraz pracuję jako analityk biznesowym w jednym ze statup’ów. Jednak mój projekt kończy się z końcem maja, wobec czego mam nadal 4 miesiące aby dokształcić się, „zaprojektować” dalszą drogę i stać się osobą, która dysponuje kompetencjami odpowiednimi do wymagań rynku.

  3. Chciałabym otrzymać dostęp do kursu, ponieważ wykorzystam go MAKSYMALNIE. Zdecydowałam się na strategiczną przerwę w zatrudnieniu etatowym, by dać sobie czas na naukę celem zostania analitykiem. Nie planuję więc nauki po łebkach i w międzyczasie – przyszły pracodawca będzie mógł liczyć na moją solidną wiedzę. Jestem w trakcie przygotowań do certyfikatów IIBA-ECBA oraz IIBA-AAC, równolegle zgłębiam też swoje naturalne zdolności i tajniki relacji międzyludzkich podążając tropem poleconej przez Ciebie literatury (M. Brzeziński przemawia i do mnie 🙂 ). Jako pasjonat jestem też nauczycielem anielskiego biznesowego, więc wiem, że dzielenie się wiedzą to coś, co będę kontynuować również jako analityk (też wyczuwam w Tobie nauczyciela-przewodnika, więc dajesz mi nadzieję, że jako analityk nie będę musiała żegnać się z tą częścią mojej osobowości). Trzymam kciuki równie mocno za Ciebie, co za siebie. Pozdrawiam! Anna

  4. Zacząłem pracę analityka biznesowego, ale niestety nie mam okazji korzystania z wiedzy bardziej doświadczonych osób. Bardzo zależy mi na usystematyzowaniu podstaw. Czuję się mocno niepewnie i często nie ufam swoim osądom.

  5. Zawód analityk konkurs- Agata

    Witaj, od nie dawna postanowiłam przebranzowic się na stanowisko Analityka biznesowego aby móc spełnić kilka swoich marzeń ( przebranżowienie, praca w IT, całkowita praca zdalna, wyjazd z miasta). Uważam to za wspaniały krok w moim życiu i chciałabym móc dalej rozwijać się w tym zawodzie. Od początku pracuję w małej firmie i zdalnie.W związku z czym brakuje mi wsparcia i podzielenia sie wiedzą jakie kolejne kroki poczynić aby móc pracować sprawniej, rozwinąc swój warsztat no i oczywiście być lepszym pracownikiem na rynku dla potencjalnie nowych pracodawców. To właśnie moje powody 🙂

  6. Super badanie! Już wziąłem udział w edycji 2022. Cieszę się, że trafiłem na tę stronę, filmiki i blog śledzę już od jakiegoś czasu. Ponad 6 miesięcy temu podjąłem odważną decyzję, rzuciłem swoją dotychczasowa branżę (budownictwo) i poszedłem w stronę analizy biznesowych zatrudniając się w firmie IT. Jestem bardzo zadowolony i nie żałuje tej decyzji, uwielbiam się uczyć nowych rzeczy, a przez pierwsze miesiące w nowej roli wszystko było nowe!
    Wciąż jednak widzę, że brakuje mi wiedzy o tym jak zaplanować swój rozwój, w która stronę skierować swoje siły w nauce nowych umiejętności. Myślę, że zrealizowanie kursu Zawód: Analityk byłoby doskonałym pierwszym krokiem w rozeznaniu się w tematach analizy i w tym jak wygląda cała branża.
    Pozdrawiam
    Mateusz

  7. user story LuckyLuke #01
    (Jako) wielki fan portalu AnalizaIt
    (Chcę mieć możliwość) wygrania kursu 'Zawód Analityk’
    (Aby) bezpiecznie kroczyć po dalszej ścieżce rozwoju zawodowego.
    Kryteria akceptacji:
    użytkownik Łukasz musi być jednym z trzech zwyciezców.
    Dlaczego warto inwestować w kursy AnalizaIT? Ponieważ są one:
    [I] nteresting
    [N] eat
    [V] enturesome
    [E] ncouraging
    [S] killful
    [T] idy
    A Hania jako prowadząca jest:
    [S] ystematic
    [M] any-sided
    [A] spiring
    [R] esourceful
    [T] horough 
    Pozdrawiam,
    Lukasz

  8. Cześć Haniu, chętnie wezmę udział w konkursie. Moja kariera Analityka Biznesowego dopiero się zaczyna, jest więc to świetny moment na zdobycie takiej wiedzy. Myślę, że kurs pomoże mi świadomie rozwijać mojej kariery w kierunku który będzie najlepszy dla mnie ale również ludzi z którymi będę pracował.
    PS: Zaraz kończę sesję więc coś do nauki mi się przyda 😀

  9. Dzień dobry! 🙂
    Chciałabym wygrać konkurs, aby móc wejść w świat analizy biznesowej. No może nie do końca „wejść” , ponieważ już od pewnego czasu śledzę Pani bloga i nie tylko, także powoli coś zaczyna kiełkować. Jednakże to właśnie dzięki Pani odkryłam, że analiza biznesowa, to jest to, co chciałabym robić w życiu! 🙂 Bardzo długo czułam się zagubiona, nie wiedziałam co ze sobą zrobić i czy aby na pewno wybrałam dobry kierunek studiów (studiuję informatykę i ekonometrię – nie mogłam się zdecydować, gdzie ciągnie mnie bardziej, dlatego wybrałam „hybrydę”). Aż w końcu natknęłam się na Pani bloga, gdzie po przeczytaniu jakie cechy powinien posiadać analityk i czym się zajmuje, stwierdziłam, że to coś dla mnie! 🙂 Zajawka zaczęła się od razu, chociaż zaczęłam trochę nie z tej strony, co trzeba, ponieważ od razu zabrałam się za książkę Pana Jarosława Żelińskiego, którą tak naprawdę zrozumiałam dopiero później, po ponownym przeczytaniu, kiedy zapoznałam się bardziej ze wszystkimi pojęciami. Na studiach niestety posiadam nieco ograniczony budżet, jednakże powiedziałam sobie, że w tym roku na pewno będę chciała wziąć udział, w którymś z Pani kursów. Chciałabym poszerzyć swoją wiedzę, dowiedzieć się co pomogłoby mi na start w tym zawodzie i przede wszystkim poznać ten świat od drugiej strony.
    Pozdrawiam
    Zuzanna

  10. Dlaczego chciałbym wygrać kurs? Oto moja historia…
    Jestem już po 30. (PESEL-u nie oszukam niestety) i od niemal dekady jestem związany z branżą „retail” . Praca w sklepie daje dużo satysfakcji (szczególnie widząc zadowolonego klienta), pozwala się rozwijać w wielu obszarach (również w tych, które mogą się przydać w pracy analityka biznesowego). Niestety ostatnimi czasu zauważyłem, że ta praca nie daje mi satysfakcji, wręcz przeciwnie, momentami strasznie męczy. Niby każdy dzień przynosi coś innego ale czuję, że stoję w miejscu, nie rozwijam się. Powtórne sprawdzenie PESEL-u utwierdziło mnie, że to chyba ostatni dzwonek na zmianę, na swoiste „make or break”. Od dawna myślałem o przebranżowieniu się. Długo szukałem czegoś w czym mógłbym się odnaleźć, co mogłoby przynieść satysfakcję, gdzie znalazłbym nowe wyzwania napędzające do działania i rozwoju. Tak oto właśnie trafiłem (z niewielką pomocą Żony, która również 2 lata temu podjęła odważną decyzję i zmieniła branżę „beauty” na IT) na zawód Analityka Biznesowego.
    Kurs pomógłby mi ustrukturyzować wiedzę, którą próbuję zgłębiać na własną rękę (z Twojego bloga, kanału na yt oraz innych dostępnych źródeł), przygotować się do rekrutacji oraz do pierwszej wymarzonej pracy jako Analityk Biznesowy.
    Całe życie byłem związany ze sportem, a konkretnie z piłką nożną. Robert Lewandowski też nie od razu był zawodnikiem zapowiadającym się na światowa gwiazdę. Samodyscyplina, ciężka praca, ambicja, może łut szczęścia, doprowadziły go do miejsca w którym jest. Oczywiście zanim znalazł się w Bayernie Monachium były mniejsze kluby.
    Chciałbym, żeby ten kurs był dla mnie właśnie czymś takim czym dla Roberta były wcześniejsze kluby. Czymś, co da podstawy, oszlifuje je i pozwoli wykorzystać przy staraniu o „kontrakt” w pierwszej pracy w roli Analityka Biznesowego, czyli „moim” Bayernie Monachium.
    Porównanie dosyć górnolotne, ale jak mawiają Amerykanie – „Dream big!”
    Pozdrawiam.

  11. Cześć, chciałbym wygrać konkurs i otrzymać od Ciebie kurs na Analityka Biznesowego ponieważ, nie jestem pewien swoich umiejętności pomimo ukończenia studiów podyplomowych w tym zakresie. W mojej organizacji nie mam autorytetu w tej dziedzinie, z którym mógłbym pracować i rozwiać swoje umiejętności. A co najważniejsze nie chcę żeby mnie zwolnili, a zapewne Twoje materiały pomogą utrzymać mi się na powierzchni! ??

  12. Moją główną motywacją w pracy jest możliwość obserwowania jej efektów oraz możliwość pracy z ludźmi pełnymi pasji i wiedzy. Na Twojego bloga trafiłam już rok temu, tematyka bardzo mnie zainteresowała, jednak wewnętrzny krytyk szybko sprowadził mnie do parteru, utwierdzając mnie w przekonaniu, że być może sobie nie poradzę. Rok później, po kilku latach pracy związanej z moim wykształceniem, odważyłam się zrobić krok w kierunku zmiany ścieżki zawodowej i zdobycia pracy przynoszącej mnóstwo satysfakcji. Wierzę, że praca analityka biznesowego pozwoli spełnić się zarówno mojej naturze obserwatora i słuchacza, jak i tej części osobowości, która ma mnóstwo chęci i energii do rozwoju i do współpracy z innymi ludźmi. Uwielbiam czytać książki, więc przyswojenie takiej wiedzy nie jest dla mnie problemem, jednak bardzo chętnie uzupełniłabym ją słowami praktyka, takiego jak Ty. Chciałabym poznać tajniki Twojej pracy, stworzyć konkretną ścieżkę kariery i zaplanowanymi etapami dążyć do obranego celu i jestem przekonana, że Twój kurs mógłby być bardzo ważnym elementem mojego rozwoju.
    Pozdrawiam!

  13. Wygrana Twojego kursu pozwoli mi pogłębić moją wiedzę, którą jako świeżo upieczony analityk staram się zdobyć aby być lepszym w tym co robię i wnosić większą wartość do zespołu. Widząc jak wiele wartościowej wiedzy można zdobyć z Twoich materiałów, jestem przekonany, że ten kurs byłby dla mnie takim game changerem 🙂

  14. Ukończyłam studia podyplomowe z Analizy Biznesowej, ale nie udało mi się zdobyć zbyt dużego doświadczenia z uwagi na urlop macierzyński. Aktualnie jestem pochłonięta nieco innymi sprawami, ale trening szarych komórek byłby miłe widziany. Wierzę, ze kurs pozwoli mi na rozpoczęcie pracy w zawodzie analityka po urlopie, bo potrzebuje nowych wyzwań, a długa przerwa będzie dla mnie dodatkową motywacją. Kurs pozwoli mi być na bieżąco i uchroni mnie przed wypadnięciem z obiegu.

  15. Cześć, chciałam Ci napisać że byłaś dla mnie inspitlracją do zmiany zawodu. Mam prawie 40 lat i dzięki Twojej stronie, filmom na YT udało mi się zdobyć pierwsza pracę jako analityk. Pracę, która – po wielu latach zawodowej stagnacji – sprawiła, że zadania realizowane 8h dziennie powodują uśmiech na mojej buzi. Dziękuję Haniu za to że inspirujesz, bez Ciebie nie byłabym tu gdzie jestem. A dlaczego ja powinnam wygrać konkurs? Bo niezwykle cenię sobie Twoja wiedzę, rady i chciałabym mieć możliwość uczestniczenia w jednym z Twoich kursów.

  16. Chciałbym zrealizować Twój kurs, żeby uporządkować swoją wiedzę w zakresie analizy.
    Od kilku lat pełnie rolę analityka biznesowego, niekiedy biznesowo-systemowego w zależności do projektu.
    Ze stażysty w zespole analityków zostałem wrzucony na tzw. głęboką wodę, kiedy większość członków zespołu opuściła zespół i zostałem bez wsparcia merytorycznego. Nie był to łatwy okres, ale uważam, że dużo też mnie nauczył, pomimo wielu nadgodzin i nie przespanych nocy. Co nas nie zabije to nas wzmocni sobie mówiłem. Starałem i nadal staram się wypełniać swoją rolę jak najlepiej o czym świadczy duże zadowolenie Biznesu z mojej pracy, ale…
    …zawsze czuję niedosyt i mam uczucie, że mogłem zrobić coś lepiej/inaczej.
    Skończyłem studia techniczne, robiłem różne kursy internetowe, AGILE BA, śledzę kilka serwisów od kilku lat m.in Twój i Michała Wolskiego, jednak nadal mam to wrażenie niepewności co do swoich kompetencji i podejmowanych decyzji.
    Myślę, że Twój kurs zamknąłby na zawsze moje wątpliwości i sprawił, że będę jeszcze lepszy w tym co robię.
    Oczywiście mógłbym zakupić ten kurs, ale zawsze to miło raz na jakiś czas coś wygrać.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł

  17. Cześć, chciałabym wygrać Twój kurs, bo to właśnie Ty zainspirowałaś mnie to zmiany kariery z księgowej w kierunku analityka biznesowego. Najpierw zaczęłam od czytania bloga i oglądania filmów na Twoim kanale na YT a obecnie biorę udział w kursie adeptów analizy i szczerze nie mogę się doczekać jak po ukończeniu tego kursu będę mogła wziąć udział w jakimś poważniejszym. Praca w księgowości upewniła mnie, że jestem osobą, która potrzebuje w życiu wartościowego zawodu, w którym będę mogła się stale rozwijać, uczyć, dobrze zarabiać i mieć ogromną satysfakcję w pracy. W przyszłości chciałabym ten zawód w swojej karierze również połączyć z UX designerem, ale najpierw chcę zacząć po prostu od analityka biznesowego i mam szczerą nadzieje, że właśnie Twój kurs mi w tym pomoże 🙂

  18. Pewnie nie mam szans na wygraną ale najważniejsze by próbować ?
    Jestem prawnikiem, a wiadomo (dla tych którzy nie wiedzą to potwierdzam), że rynek prawniczy z roku na rok prosperuje coraz gorzej… Nie chcę za kilka lat być psychicznym wrakiem człowieka a droga którą idę właśnie ku temu zmierza. Postanowiłam jakiś czas temu poszukać innego pomysłu na siebie. Czytam, przeglądam, podglądam mentorów, słucham, oglądam webinary i tak oto zainteresowała mnie analiza biznesowa tudzież danych. Twój blog poleciła mi nawiasem mówiąc jedna z rekruterek, z którą miałam przyjemność rozmawiać na temat mojego CV ?
    Chciałabym nauczyć się analizy i zdobyć nowa pracę. Wierzę, że z Twoją pomocą będzie mi znacznie łatwiej aniżeli samej. Chciałabym, żebyś została moim nauczycielem.
    Niemniej jednak trzymam kciuki za bardziej doświadczonych i życzę wszystkim powodzenia ?

  19. Cześć!
    Analitykiem Biznesowym (juniorskie stanowisko) jestem od 6 miesięcy. Wcześniej przez 4 lata byłam konsultantem ERP. W pewnym momencie poczułam potrzebę zmiany i chęć zmierzenia się z różnorodnymi technologiami i innym środowiskiem pracy. Do zmiany roli przygotowywałam się przez około rok, powiększyłam swój toolkit, miałam mnóstwo energii do działania. Byłam bardzo podekscytowana zmianą i perspektywą zdobywania nowej wiedzy oraz doświadczeń, szczególnie w firmie działającej w nowoczesnych technologiach dla wielu klientów zagranicznych.
    Ale tutaj pojawił się problem z którym zmagam sie do dzis. W nowej firmie trafiłam do działu, który rozwija produkty cyfrowe dla klientów finansowych (a ja mam background logistyczny).
    Przez tę pomyłkę i niechęć do sektora bankowego i inwestycyjnego straciłam wiarę we własne możliwości. Czuję, że stoję w miejscu (a nawet, że zrobiłam kilka kroków wstecz), a wiem, że chcę i mogę więcej. Muszę ocenić na czym stoję i co mogę zrobić z zaistniałą sytuacją zanim znów coś zmienię.
    Ale koniec tego narzekania. Z pomocą przychodzi Twój kurs Haniu! Zanim zrobię krok do przodu chcę wziąć karierę w swoje ręce i ją porządnie zaplanować, wyznaczyć cele i poznać metody jak je realizować. Chcę zwiększyć satysfakcję z pracy którą wykonuję i odzyskać kontrolę. Chciałabym znów poczuć się pewna siebie. Chciałabym wiedzieć jak znaleźć miejsce (firmę, sektor) gdzie mogę wykorzystywać swoje umiejętności i rozwijać swoje talenty.

  20. To ma być konkretny projekt. Mam zdobyć certyfikat IIBA- dowiem się jak. Więc jak wygram szkolenie będę swoim własnym PRODUCT OWNEREM, stworzę dzięki temu szkoleniu swój własny PRODUCT BACKLOG. Ustalimy wspólnie w TEAMIE – SPRINT PLANNING MEETING.
    USTALISZ MI SPRINT BACKLOG na osiągnięcie TASKU CERTYFIKATU IIBA ORAZ ZOSTANIE SCRUM MASTEREM. To ma być gotowy PRODUKT, czyli NOWY JA.
    Dzięki mojemu wdrożeniu-eksperymentowi, zdobędziesz dane do dalszych wdrożeń. Będziesz wiedziała co zrobiłaś dobrze, a co mogłabyś zrobić lepiej. ?Razem osiągniemy sukces.
    Umiem zarówno aktywnie słuchać, jak i zadawać pytania. Szybko się uczę, zwracam uwagę na detale i posiadam zdolności analityczne. Jestem odpowiedzialny.
    Jestem dobrym organizatorem, mam certyfikat trenera. Zdolności przywódcze, skuteczność i pewność siebie będzie wzmacniać w osiąganiu celów. Umiejętności facylitacyjne i doświadczenie w bankowości będzie sprzyjało realizacji zadania jakim będzie domyślnie: wykorzystaniu certyfikatu i nowych umiejętności w nowym miejscu pracy, i związanych z tym obowiązków. Realizacja siebie, rozwój osobisty i ekspresja siebie. Jeżeli praca definiuje człowieka, to chcę być profesjonalnym analitykiem biznesowym.
    Aktualnie poszukuje pracy, więc nowe kompetencje mile widziane. Szkolenie pozwoli spojrzeć na rezerwy oraz mocne strony z nowej perspektywy. Rozwijam się w trzech płaszczyznach, które wg. Mnie się przenikają: analiza biznesowa, Hr biznes partner oraz zarządzanie zespołem. Zaktualizuje wiedzę i uzupełnię brakujące umiejętności i wyznaczę ścieżki do uzyskania uznawanego certyfikatu- a wiadomo droga ważniejsza od samego certyfikatu. Wygrana dodatkowo podkręci do działania.
    Okazje przychodzą do ludzi przygotowanych. Od 2 lat nie mogę się „sprzedać” -może jestem milimetr od celu. Czas coś zmienić. Na potwierdzenie kreatywności, otwartości na nowe- zapraszam na moją wizytówkę, samodzielna praca z początku tego roku, http://www.grzegorzcalusinski.pl. Jestem otwarty na nowe…umiejętności, pracę czy miejsce zamieszkania. Trzeba aktualizować mapy mentalne, dostosowywać się do rynku pracy.
    Plan A -wygrać kurs. Czyli być w Top 3. Plan B- mam nadzieję, że chociaż konsultacje (poświęci mi Pani chociaż godzinę).

  21. Chciałbym wygrać kurs, ponieważ jestem właśnie na etapie kształcenia się na analityka biznesowego – jestem studentem zarządzania i obecnie uczę się BPMN z kursu. Robiłem wiele testów osobowości, w których wychodziło mi, że jestem typem analityka, dlatego zainteresowałem się analizą biznesową, która bardzo mnie zaciekawiła. Z kursu, który Pani oferuje zapoznam się ze ścieżkami kariery analityka, co pomoże mi dobrać swoją wymarzoną drogę oraz zagłębi mnie w tajniki zawodu analityka biznesowego.

  22. Od pół roku czynnie przygotowuje się do zmiany stanowiska z Product Managera na Analityka Biznesowego. Dojrzewałam do tej decyzji od kilku lat, ale to ostatni rok był dla mnie kluczowym, kiedy to na urlopie macierzyńskim w końcu miałam chwilę by pomyśleć co dalej i w którą stronę chce się rozwijać. Nie ukrywam że Twój blog i Twoje filmy na YouTube bardzo pomogły mi odkryć i pokochać zawód analityka biznesowego. Co więcej okazało się że część mojej obecnej pracy (ta część którą lubiłam w mojej pracy najbardziej) pokrywa się z obowiązkami analityka biznesowego. Rozumiem wiele kwestii związanych z opisem wymagań, user stories, badaniem klientów, testowaniem oprogramowania, ale wiem że brakuje mi ugruntowania tej wiedzy. W przyszłości chciałaby zrobić u Ciebie kurs IIBA, ale na razie zbieram na niego fundusze. Gdybym wygrała u Ciebie kurs o karierze analityka biznesowego, myślę że byłby to fajny background do rozmów kwalifikacyjnych do których startuje już od 3 miesięcy. Pozdrawiam Cię serdecznie, robisz ważną i wartościową pracę. Dziękuję!

  23. Dzień dobry Haniu.
    Chciałabym wygrać kurs, ponieważ… go potrzebuję 🙂 Jestem właśnie na urlopie macierzyńskim, który staram się wykorzystać jak najlepiej się da, pomimo niezbyt dużej ilości wolnego czasu, aby zdobyć nowe kwalifikacje i po urlopie wrócić na rynek pracy w nowej roli. Planuję zostać analitykiem w najbliższych 2 latach- sporo, ale staram się być realistką. Twój kurs pomógłby mi w zdobyciu nowej wiedzy i uporządkowaniu, tej którą już posiadam, a dzięki temu do rozpoczęcia nowej ścieżki kariery. Dziękuję za prowadzenie bloga- czytam Twoje wpisy i nabieram motywacji do nauki. Pozdrawiam, Paula

  24. Napiszę krótko, koncentrycznie.
    Straciłem 12 lat w firmie, gdzie starych pracowników traktuje się marnie.
    Pensja przez 12 lat wzrosła o około 10%, brak kursów, brak inspiracji, brak nowych zadań i poczucia wpływu na kierunek w jakim idzie projekt oraz organizacja.
    To wszystko doprowadziło do braku motywacji i pomysłu na siebie.
    Rzuciłem tę pracę na koniec 2021.
    Nowym rokiem, nowym krokiem chcę maksymalnie wyspecjalizować się jako AB i móc z optymizmem przeglądać rynek pracy.
    pozdrawiam Haniu fajnie, że Ty i Michał W. inspirujecie innych, że można.

    1. Za rok chce powiedzieć, że kurs Hani zmienił moje życie zawodowe. Że zarbiam o 50% więcej i jestem zadowolony ze swojej pracy.
      Cel mierzalny, realny;)?
      Pozdrawiam Krzysztof

  25. Mam wrażenie, że w obecnym miejscu pracy dosięgnąłem sufitu jako analityk i nie czuję się z tym dobrze. Projekty mają cel, którego ja nie rozumiem. Mam wrażenie, że reszta współpracowników też ich nie rozumie, a tylko udaje, że jest inaczej. Klienci z obszaru public najchętniej wylewaliby na mnie swoje frustracje hektolitrami, a ich bujna wyobraźnia co do faktycznych oczekiwań vs. sformułowane wymagania w OPZ zakrawa często o szaleństwo. Chciałbym spróbować swoich sił w miejscu, gdzie większość projektów/produktów będzie realizowana dla klientów prywatnych oraz zagranicznych posiadających normalne usposobienie, otwartych do współpracy, mających realne potrzeby niekoniecznie dyktowane napisanymi na kolanie regulacjami prawnymi. Mam wrażenie, że w takich okolicznościach będę w stanie złapać świeży wiatr w swoje żagle i na nowa zakochać się w analizie. Sądzę, że ten kurs może mi w tym pomoc. Może pomóc mi wyjść poza granice projektów osadzonych w polskiej mentalności, w zdefiniowaniu siebie na nowo, w skonkretyzowaniu własnej ścieżki. Chcę zrobić ten właściwy, świadomy krok ku zmianie i powiedzieć prokrastynacji „żegnaj”.

  26. Chciałbym wygrać kurs, bo moim marzeniem jest praca zdalna z Hiszpanii, aby je spełnić postanowiłem się przebranżowić i zostać analitykiem biznesowym. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo wiem jaką siłę i napęd niosą spełnione marzenia. Ten kurs, pomoże mi zdobyć i uporządkować potrzebną wiedzę, aby rozpocząć karierę. Sam też chętnie dzielę się wiedzą i to, że trafiłem na Twoją stronę, nie jest przypadkiem. Jeśli wygram kurs, odpracuję go i spłacę, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dobro wraca 🙂

  27. Hania, od jakiegoś czasu oglądam Twoje filmiki. Pomimo, ze z każdego mogę coś zabrać dla siebie to cały czas pamiętam jak mówiłaś, że trzeba wprowadzać wysokie standardy w analizie nawet jak tego od nas się nie wymaga (kawy tez nie każą nam pić 🙂 Formalnie pracuje na stanowisku analityka 6 miesięcy. Nie mam na ten moment formalnych kwalifikacji, czy dobrego warsztatu i raczej hands-on experience, dużo zaangażowania, ciężkiej pracy i empatii. Z jednej strony moja praca jest oceniana pozytywnie (nawet bardzo), z drugiej cały czas mam poczucie że może można to zrobić lepiej/ inaczej. Uważam mi się, że Twój kurs pozwoli mi określić ramy postępowania i kierunek działania oraz nazwać te kompetencje, które chcę rozwijać, aby stworzyć nową jakość analizy w moim obecnym miejscu pracy, a potem zbudować dalsze etapy mojej kariery.

  28. Hanno, od kilku lat krążę wokół branży IT. Jestem managerem z konkretną wizją rozwoju. Zamawiam usługi IT jako manager, często dostarczam je jako producent, ale brak mi konkretnego zawodu związanego z IT. Analiza Biznesowa to element, który spiąłby moją wiedzę managerską z tworzeniem potrzeb biznesowych i przekuciem ich w realizację w sferze IT. Oglądam Twoje filmy na You Tube i jestem ich fanem i najbardziej podoba mi się w nich ich konkretność bez zaciemniania istoty spraw słownictwem IT, czy odkładaniem wyjaśnień co do istoty projektu. Widzę, że spędziłaś wiele godzin i lat by pewność siebie i wiedzę tą pozyskać. Z przyjemnością chciałbym usłyszeć wyjaśnienia co do niuansów pracy jako Analityk. Niestety, często zadaję pytania, ale jak mnie wybierzesz to, testera manualnego masz z głowy.

  29. Ponieważ nigdy nie jest za późno na zmiany postanowiłem zostać analitykiem biznesowym.
    Do tej pory a jest to już 30 lat pracowałem m.in. jako: wdrożeniowiec, administrator, serwisant aplikacji, szkoleniowiec, kierownik działu IT (tu najdłużej).
    W tym czasie uczestniczyłem w realizacji wielu projektów m.in. związanymi z ITS, relacji z klientami, otwierania danych,
    zawsze było to jednak od strony zamawiającego. Teraz chcę pracować z drugiej strony.
    I chociaż wielokrotnie miałem do czynienia z analizą biznesową to nie było to w pełni profesnonalnie. Teraz chcę tak na poważnie i profesjonalnie.
    Uczę się więc już analizy biznesowej samodzielnie. A taki kurs pomógł by mi wiedzę lepiej poznać i uniknąć błędów i niewłaściwych ścieżek. Dlatego ten kurs jest dla mnie.

  30. Dzisiaj kurs chcę wygrać ja,
    Bo się waży przyszłość ma.
    Wiedza w kursie Twym zawarta,
    Poznania z pewnością warta 🙂
    Czego dowiedzieć się z niego chcę?
    Czy dobrze po gałęziach swej kariery się pnę…
    Jak ocenić na czym stoję?
    Gdy zmiany trochę się boję?
    Jak w mej firmie awansować?
    Jak karierę zaplanować?
    Jak talenty wykorzystać?
    Pewność siebie przy tym zyskać? 😉

  31. Cześć.
    Formalnie w zawodzie analityka IT pracuję od 3 miesięcy. I chociaż idzie mi nie najgorzej, wcześniej również wykonywałem pewne obowiązki analityka, to w dalszym ciągu czuję duży brak solidnych podstaw oraz warsztatu. Uważam, że Twój kurs byłby doskonałą okazją na podniesienie kompetencji i szybki rozwój kariery zawodowej.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *