NAB#001 7 zasad dobierania właściwych rozwiązań IT

Potrzebujesz rozwiązania IT? Poznaj 7 zasad, których warto się trzymać, żeby otrzymać system na czas, w budżecie i tak, żeby Twój cel został osiągnięty.

Słuchasz podcastu Najpierw analiza biznesu.

najpierw analiza biznesu

7 zasad dobierania rozwiązań IT dla biznesu

Jak dobrać najlepsze rozwiązanie IT dla biznesu? Trzymaj się 7 zasad. Zapraszam do pierwszego odcinka dla przedsiębiorców, właścicieli i managerów biznesu.

Przedsiębiorcy albo boją się technologii, albo pałają takim optymizmem, że wdrażają na potęgę, choć nie zawsze się to opłaca. Proponuję najpierw przeanalizować swoją sytuację i wybrać dobrze.

1. Zaczynamy od określenia Twojej potrzeby. Jaki masz problem? Jaką nową możliwość chcesz obsłużyć narzędziem IT?

2. Rozważamy kilka opcji. Dzięki temu nie wpadniesz w sidła pierwszego (lub jedynego pomysłu, jaki przyszedł do głowy), ale wybierzesz najlepsze z wachlarza różnych rozwiązań.

3. Określamy szczegółowe potrzeby. Wyjaśniamy jak działa nasz biznes. Określamy wymagania funkcjonalne i jakościowe.

4. Dzielimy na etapy. Słonia najlepiej zjeść w kawałkach. Pomożesz dostawcy i sobie określając priorytety – czego potrzebujesz na już, a co może poczekać na 2, 3 wydanie?

5. Dobrze wybieramy dostawcę. Sprawdzamy jego kompetencje i gotowość do spełnienia naszych potrzeb w dalszym horyzoncie, gdy rozwiązanie trzeba będzie utrzymywać.

6. Jesteśmy dostępni dla dostawcy, aby odpowiadać na jego pytania, a najlepiej – na stałe uczestniczyć w przeglądach, dawać regularnie informację zwrotną.

7. Sprawdzamy rezultaty wdrożenia, zanim otrąbimy sukces. Czy problem, z jakim zaczęliśmy jest rozwiązany dzięki nowemu narzędziu? Mierzymy efekty i sprawdzamy.

Odcinek się podobał? Zostaw łapkę w górę, komentarz z Twoimi doświadczeniami, ale przede wszystkim – zasubskrybuj playlistę, by wiedzieć o kolejnych odcinkach.
Masz znajomego przedsiębiorcę lub managera, któremu przyda się ta wiedza? Prześlij mu link.

Podcast dostępny na YouTube, na blogu analiza IT, ale też na platformach podcastowych: Apple podcasts, Google podcasts i Spotify. Podcast dodany 31.08.2022 r. może zająć kilka dni, zanim pojawi się w platformach podcastów. Na pewno jednak znajdziesz je za tydzień wraz z 2 odcinkiem.

Subskrybuj podcast „najpierw analiza biznesu” w ulubionym miejscu:

Spotify:
https://open.spotify.com/show/7A6f1SYYyoxspRNrBo1WgU?si=51c38fc6d04542d9

Apple podcasts:
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/najpierw-analiza-biznesu/id1642672502

Google podcasts:
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5saWJzeW4uY29tLzQzNDI4My9yc3M

Zostaw ocenę podcastu i komentarz, abyśmy docierali do większej liczby przedsiębiorców i managerów wprowadzających rozwiązania IT do swojej organizacji.

Playlista najpierw analiza biznesu na YouTube:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLWBT6pVo_3e1JLFu2mX0TUVnibZHI4RFN

newsletter dla przedsiębiorców / biznesu:
https://analizait.pl/analityczny/podcast/

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *