Kochani :)

14 lutego 2020

Z okazji Walentynek życzę Wam dużo miłości!

Ukułam sobie takie zrozumienie, że miłość to pomaganie komuś być tym, kim on chce być.

Jako analitycy zostaliście powołani do pięknej misji zrozumienia potrzeb ludzi, projektów i firm. I do poszukiwania sposobów, jak oni mogą być bardziej tym, kim chcą być.

Na nasze „miłość” w grece funkcjonują 4 bardziej precyzyjne określenia. Jedno to miłość do członków rodziny, których kochamy jedynie za przynależność do tej grupy. Drugie to „eros” – pociągnięcie, które pojawia się i znika. Trzecie to „philos” – miłość do ludzi, których sobie wybraliśmy do kochania, bo uznajemy ich wartych naszej miłości. Czwarte to „agape” – kochanie tych, którzy nie są warci miłości. Po to, żeby stali się jej warci.
Wybieracie sobie firmy, czasem ludzi do współpracy. Świętujcie dziś, że macie tych, którzy dają Wam radość, sens, inspirację. Którzy dają Wam cel codziennych zmagań wart Waszego wysiłku. Świętujcie współpracę, wsparcie, dzielenie sukcesów i porażek. Świętujcie przyjaźń.

Czasem jest to trudne, bo różnimy się, nie rozumiemy, denerwujemy nawzajem. Jednak mimo tego (a może dzięki temu?), wiele sobie zawdzięczamy. W najlepszym razie – wszystko, co najlepsze – przeciwwagę, inspirację, inne umiejętności. A w najgorszym razie – Ci, którzy nas zawodzą, rzucają kłody pod nogi, doprowadzają do pasji – oni są największymi nauczycielami. Budzą w nas złość (siłę do zmian), bezsilność (która za chwilę przerodzi się w szukanie lepszych rozwiązań). Pomyślcie jak wiele im zawdzięczacie. Jakiej mądrości, siły czy sprytu by w Was nie było, gdyby nie oni? Czego byście bez nich nie mieli? Czego o sobie nie wiedzieli?

Dorzucam jeszcze piąte ujęcie. Samotność. Samotność jako przestrzeń do kochania samych siebie. Złapania kontaktu ze sobą, usłyszenie swoich uczuć, potrzeb. To forma przeżywania bogactwa życia. W samotności napełniamy się tym, co potem możemy dać innym. Zbieramy siły, gromadzimy cierpliwość, mądrość, odkrywamy kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być.

Łatwo siebie zaprząc do roboty i ciągle wymagać, strofować. Czasem łatwiej powiedzieć przyjacielowi czy współpracownikowi, że powinien odpocząć, siebie docenić czy być dla siebie łagodniejszym, niż powiedzieć to samo sobie. Przypomnij dziś sobie siebie jak byłeś 6-lenim dzieckiem. Wygrzeb zdjęcie uśmiechniętej buzi. Spójrz na tego dzieciaka. Zobacz jaki jest. Jak bardzo chciałbyś, żeby był szczęśliwy, kochany i spełniony. Co możesz dla niego zrobić? Coś mu powiedzieć? Wysłuchać? Zrobić coś, co sprawi mu radość?

Zobacz też siebie z dziś jego oczami. Czy masz te 18, 67 czy ilekolwiek tam masz lat. Co ten dzieciak powiedziałby o Tobie teraz? Że nie spodziewał, że będziesz taki duży, ładny i mądry? Że się nie spodziewał, że takie coś z Ciebie wyrośnie? 😛 Że jest pod wrażeniem? Jest z Ciebie dumny?
Dajcie dziś znać, że kochacie siebie, innych, kolegów w pracy, szefów, klientów. I wszystko, co robicie. Dobrego dnia. 🙂

P.S. Czytając to, komentując, czy dając lajka, Ty też sprawiasz, że jestem bardziej tym, kim chciałabym być. Bo mam dla kogo. Mam nadzieję, że ja również pomagam Ci być lepszym analitykiem. <3

P.S.2. Dziwne zadanie na dziś. Wybierz jakąś piosenkę o miłości i wyobraź sobie, że śpiewasz ją nie do drugiej osoby, ale do siebie. 😉 Ciekawe doświadczenie.

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Może zaciekawi Cię także:

www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020