Spotkania AAA, czyli BABOK Guide w 3 miesiące

7 kwietnia 2015

Zapraszamy na spotkania AAA (Akademii Adeptów Analizy) odbywające się w ramach inicjatywy Wspólne Certyfikowanie Koła Naukowego Zarządzanie IT działającego na Politechnice Gdańskiej. Na spotkaniach będziemy poznawać dobre praktyki w zakresie analizy biznesowej zawarte w BABOK Guide.

BABOK Guide to znany na całym świecie standard analizy biznesowej. Przewodnik zawiera opis najważniejszych obszarów wiedzy i zadań analityka, zestaw potrzebnych kompetencji i stosowanych technik. Powstał on w ramach działalności IIBA (International Institute of Business Analysis) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów związanych z analizą biznesową. Celem IIBA jest propagowanie profesji analityka biznesowego, opracowywanie i popularyzacja dobrych praktyk, przyczynianie się do podnoszenia kompetencji.
Kwiecień to idealny moment, ponieważ IIBA ujawnia światu BABOK Guide w wersji 3. Wprowadza on nowe obszary zainteresowań profesjonalistów analizy biznesowej, jakie pojawiły się na świecie od czasów wersji 2 wydanej w 2009 roku. Będziemy zatem pracować na najświeższym spojrzeniu na analizę przygotowaną przez specjalistów i zweryfikowaną przez 5500 zaangażowanych analityków biznesowych z całego świata.
Podczas cyklu 11 spotkań omawiany będzie BABOK Guide – obszary wiedzy i zadania analityka, wykorzystywane techniki. Do przerabianych tematów dodawane będą uwagi praktyczne oraz, gdzie to możliwe, ćwiczenia.
5 perspektyw analizy, 6 kluczowych kompetencji, 6 podstawowych pojęć, 30 zadań, 50 technik analizy biznesowej.
Spotkania odbywać się będą od początku kwietnia do końca czerwca 2015 r. W tym czasie omówimy cały BABOK Guide. Spotkania prowadzić będę ja. Do poszczególnych części mogą być także zapraszani inni doświadczeni specjaliści.
Miejsce: Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, stary gmach, audytorium
Czas: czwartek, godzina 16:00 – 18:00
Uczestnikiem może być każdy – zarówno studenci, członkowie koła naukowego jak i zainteresowane osoby z zewnątrz. Zależy nam, aby uczestnicy, po zadeklarowaniu, przychodzili na spotkania regularnie.
Dla chętnych test końcowy i certyfikat uczestnictwa – dla najlepszych z wynikiem testu.
Partnerami wydarzenia są:

 • IIBA Warsaw Poland Chapter – Międzynarodowy Instytut Analizy Biznesowej, Polski oddział
 • Aiton Caldwell – dostawca usług telekomunikacyjnych dla rynku masowego oraz integrator wykorzystujący własne rozwiązania technologiczne

W 3 miesiąca poznasz standard analizy biznesowej! Zapisz się! certyfikaty@zarzadzanieit.com

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Komentarze - 9

 1. Emilia

  Czy przewiduje konferencje w innych miastach np. Wrocław, Warszawa? Lub transmisje ze spotkań online/offline?

 2. Hanna

  Póki co nie planujemy, ale jeśli będą pozytywne doświadczenia i duże zapotrzebowanie, to pomysł do rozważenia.

 3. Konrad

  Kiedy pierwsze spotkanie?

 4. Konrad

  Kiedy zaczynacie?

 5. Hanna

  Właśnie dziś zaczęliśmy.

 6. Słoik

  Czy jest cos podobnego w warszawie ?

 7. Hania Wesołowska

  Nie słyszałam o takiej inicjatywie w Warszawie. My póki co nie planujemy, ale jeśli będą pozytywne doświadczenia i duże zapotrzebowanie, to pomysł do rozważenia.

 8. Nat

  Dołączam się do grona mocno zainteresowanych przeprowadzeniem takich warsztatów w Warszawie

  1. Tomasz Tomaszewski

   Dziękujemy za zainteresowanie. Będziemy musieli o tym pomyśleć, bo coraz więcej osób dopytuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może zaciekawi Cię także:

Polityka prywatności | www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020

Zapisz się i pobierz darmowy PDF