Spotkania AAA, czyli BABOK Guide w 3 miesiące

Zapraszamy na spotkania AAA (Akademii Adeptów Analizy) odbywające się w ramach inicjatywy Wspólne Certyfikowanie Koła Naukowego Zarządzanie IT działającego na Politechnice Gdańskiej. Na spotkaniach będziemy poznawać dobre praktyki w zakresie analizy biznesowej zawarte w BABOK Guide.

BABOK Guide to znany na całym świecie standard analizy biznesowej. Przewodnik zawiera opis najważniejszych obszarów wiedzy i zadań analityka, zestaw potrzebnych kompetencji i stosowanych technik. Powstał on w ramach działalności IIBA (International Institute of Business Analysis) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów związanych z analizą biznesową. Celem IIBA jest propagowanie profesji analityka biznesowego, opracowywanie i popularyzacja dobrych praktyk, przyczynianie się do podnoszenia kompetencji.
Kwiecień to idealny moment, ponieważ IIBA ujawnia światu BABOK Guide w wersji 3. Wprowadza on nowe obszary zainteresowań profesjonalistów analizy biznesowej, jakie pojawiły się na świecie od czasów wersji 2 wydanej w 2009 roku. Będziemy zatem pracować na najświeższym spojrzeniu na analizę przygotowaną przez specjalistów i zweryfikowaną przez 5500 zaangażowanych analityków biznesowych z całego świata.
Podczas cyklu 11 spotkań omawiany będzie BABOK Guide – obszary wiedzy i zadania analityka, wykorzystywane techniki. Do przerabianych tematów dodawane będą uwagi praktyczne oraz, gdzie to możliwe, ćwiczenia.
5 perspektyw analizy, 6 kluczowych kompetencji, 6 podstawowych pojęć, 30 zadań, 50 technik analizy biznesowej.
Spotkania odbywać się będą od początku kwietnia do końca czerwca 2015 r. W tym czasie omówimy cały BABOK Guide. Spotkania prowadzić będę ja. Do poszczególnych części mogą być także zapraszani inni doświadczeni specjaliści.
Miejsce: Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, stary gmach, audytorium
Czas: czwartek, godzina 16:00 – 18:00
Uczestnikiem może być każdy – zarówno studenci, członkowie koła naukowego jak i zainteresowane osoby z zewnątrz. Zależy nam, aby uczestnicy, po zadeklarowaniu, przychodzili na spotkania regularnie.
Dla chętnych test końcowy i certyfikat uczestnictwa – dla najlepszych z wynikiem testu.
Partnerami wydarzenia są:

  • IIBA Warsaw Poland Chapter – Międzynarodowy Instytut Analizy Biznesowej, Polski oddział
  • Aiton Caldwell – dostawca usług telekomunikacyjnych dla rynku masowego oraz integrator wykorzystujący własne rozwiązania technologiczne

W 3 miesiąca poznasz standard analizy biznesowej! Zapisz się! certyfikaty@zarzadzanieit.com

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

0 komentarze “Spotkania AAA, czyli BABOK Guide w 3 miesiące”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *