Po co analitykowi psychologia? Idę na studia

Po co analitykowi psychologia? Czemu idę na kolejne studia? W nagraniu z gdyńskiej plaży opowiadam o moich osobistych powodach, ale też o ścianach, jakie napotykałam na kolejnych etapach rozwoju jako informatyk i analityk biznesowy. Czy odnajdziesz w mojej ścieżce inspirację dla siebie? A może uświadomisz sobie, że Tobie zależy na czymś innym? Czy bliskie osoby rozumieją nasze wybory? Czy muszą je rozumieć? Dlaczego Twoja ścieżka rozwoju powinna być indywidualnym wyborem? I czemu warto być bardzo świadomym swoich celów?

Po 15 latach odkurzyłam świadectwo maturalne. W środę z niepewnością odświeżałam stronę z listą kandydatów na studia. Spodziewałam się być pod kreską. Z zeszłym roku było 12 czy 15 kandydatów na 1 miejsce. Próg z zeszłego roku przekraczał wyniki mojej matury. Nie zdawałam rozszerzonego polskiego, bo szłam przecież na studia informatyczne. Wtedy. A teraz, po 15 latach, dodatkowe punkty bardzo by się przydały. Nie liczyłam na sukces. Ale czekałam na wyniki.

„Limit miejsc wynosi 120 osób. Twoje aktualne miejsce na liście: 89.”

Aaa!!! Dostałam się na psychologię!!!

P.S. Na informatyce było 5% kobiet. Na psychologii proporcje płci wyglądają odwrotnie. Będzie ciekawie. 😀 Rzadko przebywałam w takim zagęszczeniu kobiet na metr kwadratowy. 😀

P.S.2. Przy składaniu papierów Pani kazała mi wyjść z pustego pokoju i poczekać 3 minuty, żeby wejść. Zdziwiłam się. 15 lat w luźnej atmosferze firm IT psuje człowieka. 😀

Po co analitykowi psychologia?

Idę na studia

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

1 komentarz “Po co analitykowi psychologia? Idę na studia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *