Co myślą o analitykach testerzy, programiści i kierownicy

Zapytaliśmy programistów, testerów, kierowników projektów i osoby w innych rolach o współpracę z analitykami. Odpowiedziało 110 osób. Zobacz jak ocenili przydatność analizy. Jakie mamy wg nich wady, jakie zalety? Nad czym powinniśmy popracować? Czego oczekują od nas w analizach?
Potwierdziła się konieczność bardzo dobrej znajomości dziedziny i procesów w branży klienta. To kolejny obszar, jeden z najważniejszych, na naszej liście To Do. Zaskoczyło mnie jak często padało stwierdzenie, że analitycy, z którymi źle się pracuje nie znają się na analizie – nie potrafią zapisywać wymagań, zrozumieć potrzeb, wprowadzać zmian. Skoro wyrzucają nam to testerzy i programiści, mamy nad czym jeszcze popracować. Zakasujemy rękawy i do roboty 🙂
Proszę teraz o komentarze ekspertów – czyli Wasze 🙂 Coś Was zaskoczyło?
Tutaj pełny widok: https://analizait.pl/wp-content/uploads/2016/09/AnalizaOczamiInnych.png

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

0 komentarze “Co myślą o analitykach testerzy, programiści i kierownicy”

 1. wow, świetnie opracowane 🙂 mogę wiedzieć z jakich narzędzi do wizualizacji danych korzystałaś?
  czy są jakieś „zasady”, dobre praktyki podczas opracowywania takich danych?
  Czy to wychodzi z doświadczenia? 🙂

  1. Dzięki 🙂 Nic specjalnego. Kupiłam zestaw gotowych ikon i powrzucałam do darmowego narzędzia GIMP. Jeśli ciekawi Cię wizualizacja, to polecam kurs podstaw projektowania graficznego Jacka Kłosińskiego: https://kursy.klosinski.net/projektowanie/
   Jeśli pytasz o formę prezentacji, to są dobre praktyki układów graficznych. Jacek też pisze o infografikach.
   Jeśli pytasz o dane, to nie ma tu akurat nic specjalnego. Zastanowiłam się, jakie rzeczy byłyby ciekawe, zadałam takie pytania w ankiecie a wykresy są zwykłą liczbą wystąpień czy %. Cała dziedzina analizy danych, przeprowadzania badań, ankiet jest bardzo rozległa. Można np. od UX researcherów czy socjologów sporo się dowiedzieć.
   Ale można też zacząć od małych, prostych rzeczy 🙂

 2. Bardzo podoba mi się to opracowanie. Jestem początkującą analityczką i szukałam informacji na ten temat. Dla mnie na ten moment ciężkimi zagadnieniami w analizach są: znalezienie granicy pomiędzy zbyt ogólną analizą, a narzucaniem dev rozwiązań, nauka umiejętnego zadawania pytań dev i testerom, przygotowywanie analiz 'krótkich’, ale zwiezlych, podział User Stories i subtasków technicznych, aby proces był przejrzysty. Im dalej w las, tym widzę coraz bardziej ile jeszcze pracy przede mną:) Ciekawa jestem czy inni początkujący w branży analitycy mają podobne przemyślenia 🙂 A myślę, że warto się doskonalić, bo przecież dobry analityk jest na wagę złota:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *