Persona najlepiej zarabiającego analityka biznesowego w Polsce 2021

23 grudnia 2021

 

 

Persona najlepiej zarabiającego analityka biznesowego w Polsce 2021

Subskrybuj na YouTube

Jaki jest najlepiej zarabiający analityk biznesowy w Polsce?

 

Badanie zarobków i kompetencji analityków biznesowych to kopalnia wiedzy na temat kondycji naszego zawodu w Polsce. 

Dziś na tapet bierzemy temat zarobków. Na podstawie wyników z ankiet z 2021 r. stworzymy personę najlepiej zarabiającego analityka biznesowego. 

Przeanalizowałam różne czynniki, które bezpośrednio wpływały na to, ile ktoś zarabia oraz te korelujące z wysokością zarobków. Na podstawie tych wniosków wiemy, co ma największy wpływ na to, że zarabiamy jako analitycy w Polsce najwięcej. 

 

Czy chcesz znać te cechy? Czy chcesz poznać personę typowego analityka biznesowego, który najlepiej sobie radzi pod kątem finansowym w Polsce? Jeśli tak, to zapraszam Cię do lektury i zgłębienia tego, czego dowiedzieliśmy się w ostatniej edycji badania.

Poznaj Andrzeja, analityka, który zarabia najlepiej w Polsce

 

 

To jest Andrzej Andrzejewski, który jest analitykiem biznesowym. To jest persona Andrzeja, tak naprawdę ta osoba oczywiście nie istnieje, a zdjęcie jest z Canvy. Gdybyśmy jednak mieli sobie wyobrazić taką osobę, która jest typowym analitykiem, wpasowującym się w te najbardziej preferowaną grupę jeśli chodzi o wysokość zarobków, to moglibyśmy sobie wyobrazić właśnie takiego Andrzeja. 

 

Co wiemy na podstawie badania zarobków i kompetencji analityków na temat Andrzeja? 

 

  • Wiemy, że jest on starszym analitykiem biznesowym. Czyli w poziomach zaawansowania w analizie biznesowej nie jest już specjalistą, tylko wszedł na wyższy poziom. Jest przynajmniej starszym analitykiem biznesowym albo nawet wyspecjalizował się jeszcze bardziej, będąc na przykład architektem biznesowym czy też niezależnym ekspertem. W każdym razie dotarł przynajmniej do poziomu starszego analityka biznesowego. 

 

  • Pracuje w analizie od 10 lat, czyli jego doświadczenia trwają już wiele lat. Zaznaczyć należy, że nie chodzi o doświadczenie zawodowe ogólnie, ale w samej analizie biznesowej. Czyli ma za sobą wiele lat pracy w tym zawodzie, w tej specjalności. 

 

  • Andrzej pracuje na B2B w Warszawie dla dużej firmy z kapitałem zagranicznym. Pracuje w Warszawie, ponieważ jest to największy rynek dla analityków biznesowych, kilkukrotnie większy niż inne rynki w pozostałych największych miastach w Polsce. Tutaj zdecydowanie te zarobki są najwyższe. Duża firma z kapitałem zagranicznym, czyli taka zatrudniająca więcej niż 500 pracowników. Andrzej pracuje nie tylko z Polakami i dla Polaków, ale jest to międzynarodowe środowisko. Andrzej również bardzo dobrze zna język angielski, ponieważ posługuje się nim w codziennej pracy. 

 

  • Jest to piąta firma Andrzeja, czyli zmieniał je – nie budował całego doświadczenia w jednym miejscu. Widział, jak wygląda praca analityka biznesowego w różnych środowiskach, projektach, firmach. Te doświadczenia może przenosić do kolejnych firm, do których przechodzi. Przy okazji też przechodząc do innej firmy, jest to dodatkowa okazja, żeby zwiększyć swój poziom zarobków.

 

  • Andrzej biegle używa technik analitycznych związanych z wymaganiami. W szczególności przypadki użycia User Story, wszystko co jest nam niezbędne do tego, żeby wymagania pozyskać, opisać, zamodelować. Wszystkie techniki najbliższe wymaganiom, to jest coś, czego Andrzej używa biegle. Nie tylko zna teorię, czy zdarzyło mu się ich użyć, ale rzeczywiście jest to jego codzienność i ma bardzo dużą łatwość w używaniu wszystkich tych technik.

 

  • Andrzej biegle używa UML, BPMN i EA, czyli wie, jak posługiwać się biegle językami modelowania systemów informatycznych, procesów biznesowych, ale też dobrze zna narzędzia służące do modelowania. W szczególności bardzo często pomiędzy innymi narzędziami pojawiają się Enterprise Architect. Te jego umiejętności też są na wysokim poziomie i co ważne – ma to przełożenie na wysokość zarobków. 

 

  • Ostatni czynnik, który się zmieścił w naszym top 10 w ostatniej edycji badania, to była pewność siebie, czyli to jak wysoki wskaźnik pewności siebie mamy. Odpowiedź Andrzeja na pytanie „Jak pewny siebie jesteś analizy biznesowej?”, to był jeden z bardziej korelujących czynników z wysokością zarobków.

Jak możesz też zwrócić uwagę, Andrzej jest mężczyzną – to był też kolejny czynnik. 

 

Tak właśnie wygląda persona analityka biznesowego Andrzeja Andrzejewskiego, który jest w grupie analityków biznesowych, którzy zarabiają najlepiej. Są to czynniki które wyszły nam Badaniu zarobków i kompetencji analityków biznesowych za 2021 r. 

 

Jak będzie w tym roku? Co pokaże nam badanie zarobków 2022? Tego dowiemy się już wkrótce. Do końca stycznia można było wziąć udział w badaniu. Zobaczymy, czy i jak zmieni się persona najlepiej zarabiającego analityka biznesowego, czy pojawią się jakieś nowe czynniki. Mam nadzieję, że nasza wiedza jeszcze się pogłębi. Będę się z Wami dzieliła wynikami moich analiz. 

 

Dzięki za uwagę i do zobaczenia w kolejnych materiałach!

 

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może zaciekawi Cię także:

Polityka prywatności | www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020

Zapisz się i pobierz darmowy PDF