Akcja mentoringowa – wyniki

Szukasz mentora? Chcesz zostać mentorem? Akcja pod takim hasłem ruszyła kilka tygodni temu. Co mamy dziś? 173 osoby chętne do wzięcia udziału! 🙂 Podsumowujemy i szykujemy się do spotkań.

Jeśli nie wiesz o co chodzi w akcji mentoringowej dla analityków (albo w ogóle w mentoringu), zajrzyj tu i dowiedz się więcej: https://analizait.pl/2019/mentoring-poszukuje-oferuje/

Oto jakich wyników się doczekaliśmy. 173 osoby zgłoszone na ten moment. Mamy 16 miast (jeśli połączyć Trójmiasto i Katowice z Gliwicami). Ile osób zgłosiło się z poszczególnych miast i ilu wśród nich mentorów i mentorowanych – zobaczysz na obrazku poniżej.

Spotkajmy się

Co dalej ze zgłoszeniami? Czas się spotkać i połączyć w pary. Potraktujcie ten blog jako platformę komunikacji. Zrobimy ogłoszenia z miejscami i terminami spotkań. Ja mogę zorganizować spotkanie w Trójmieście. W innych miastach – proszę Was o zgłoszenie się jako organizatorzy. Udostępnię kontakty do zgłoszonych osób i opisy, które zostawiliście w zgłoszeniach.

MiastoData i godzinaMiejsce
Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)29.05.2019 r. 17:30 – 20:00PPNT Gdynia, aleja Zwycięstwa 96/98, sala nr. F0.02
Warszawa18.06.2019 r. 17:00 – 20:00
Warsztat Warszawaki pl. Konstytucji 3
Kraków??
Lublin??
Wrocław??
… napisz i dodaj swoje miasto

Jak może wyglądać spotkanie?

Zostawiam to organizatorom w miastach. Natomiast pomysł może być taki jak speed dating czy szybkie spotkania biznesowe. Na przeciw siebie siadają osoby, które chciałby zostać mentorami, a po drugiej stronie te, które szukają mentora. Dajemy na rozmowę parze ok. 5-10 minut. Po tym czasie zmieniamy parę. Po przejściu całej kolejki każdy miał chwilę rozmowy z każdym i można później pokojarzyć pary, którym dobrze się rozmawiało przez głosowanie albo luźny powrót do osób, które wzbudziły zainteresowanie.

Po wstępnym wyrażeniu zainteresowania, osoby będą chciały pewnie porozmawiać dłużej w luźniejszej atmosferze. Być może niektórym uda się później w efekcie stworzyć parę mentorowanego i mentora. Może będziecie potrzebowali jeszcze czasu, kolejnego spotkania, rozmów.

Macie jakiś inny, lepszy pomysł?

Mamy też opisy dodawane przy zgłoszeniu. Możemy je udostępniać wcześniej, przed spotkaniem lub na samym spotkaniu – może opis już zaciekawi, żeby poznać bliżej jakąś osobę. Może akurat nasze doświadczenie współgra z tym, czego ktoś inny potrzebuje.

Co, jeśli brakuje chętnych?

W niektórych miastach nikt nie zgłosił się jako mentor. W innych są pojedyncze osoby. Niektórzy pisali, że są otwarci na rozmowy zdalne. Co Wy na to?

Proszę o wszelakie sugestie, propozycje i oczywiście o organizatorów spotkań z poszczególnych miast! 🙂

Mam nadzieję, że z akcji wyjdzie coś fajnego. Po spotkaniu pierwszego miasta – dajcie znać, jak poszło, jakie macie wnioski. Wtedy inne miasta będą mogły już nieco sprawniej podejść do tematu. Czekam też na historie osób, którym uda się nawiązać fajne relacje mentorskie 🙂

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

0 komentarze “Akcja mentoringowa – wyniki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *