Akcja mentoringowa – wyniki

20 maja 2019

Szukasz mentora? Chcesz zostać mentorem? Akcja pod takim hasłem ruszyła kilka tygodni temu. Co mamy dziś? 173 osoby chętne do wzięcia udziału! 🙂 Podsumowujemy i szykujemy się do spotkań.

Jeśli nie wiesz o co chodzi w akcji mentoringowej dla analityków (albo w ogóle w mentoringu), zajrzyj tu i dowiedz się więcej: https://analizait.pl/2019/mentoring-poszukuje-oferuje/

Oto jakich wyników się doczekaliśmy. 173 osoby zgłoszone na ten moment. Mamy 16 miast (jeśli połączyć Trójmiasto i Katowice z Gliwicami). Ile osób zgłosiło się z poszczególnych miast i ilu wśród nich mentorów i mentorowanych – zobaczysz na obrazku poniżej.

Spotkajmy się

Co dalej ze zgłoszeniami? Czas się spotkać i połączyć w pary. Potraktujcie ten blog jako platformę komunikacji. Zrobimy ogłoszenia z miejscami i terminami spotkań. Ja mogę zorganizować spotkanie w Trójmieście. W innych miastach – proszę Was o zgłoszenie się jako organizatorzy. Udostępnię kontakty do zgłoszonych osób i opisy, które zostawiliście w zgłoszeniach.

MiastoData i godzinaMiejsce
Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot)29.05.2019 r. 17:30 – 20:00PPNT Gdynia, aleja Zwycięstwa 96/98, sala nr. F0.02
Warszawa18.06.2019 r. 17:00 – 20:00
Warsztat Warszawaki pl. Konstytucji 3
Kraków??
Lublin??
Wrocław??
… napisz i dodaj swoje miasto

Jak może wyglądać spotkanie?

Zostawiam to organizatorom w miastach. Natomiast pomysł może być taki jak speed dating czy szybkie spotkania biznesowe. Na przeciw siebie siadają osoby, które chciałby zostać mentorami, a po drugiej stronie te, które szukają mentora. Dajemy na rozmowę parze ok. 5-10 minut. Po tym czasie zmieniamy parę. Po przejściu całej kolejki każdy miał chwilę rozmowy z każdym i można później pokojarzyć pary, którym dobrze się rozmawiało przez głosowanie albo luźny powrót do osób, które wzbudziły zainteresowanie.

Po wstępnym wyrażeniu zainteresowania, osoby będą chciały pewnie porozmawiać dłużej w luźniejszej atmosferze. Być może niektórym uda się później w efekcie stworzyć parę mentorowanego i mentora. Może będziecie potrzebowali jeszcze czasu, kolejnego spotkania, rozmów.

Macie jakiś inny, lepszy pomysł?

Mamy też opisy dodawane przy zgłoszeniu. Możemy je udostępniać wcześniej, przed spotkaniem lub na samym spotkaniu – może opis już zaciekawi, żeby poznać bliżej jakąś osobę. Może akurat nasze doświadczenie współgra z tym, czego ktoś inny potrzebuje.

Co, jeśli brakuje chętnych?

W niektórych miastach nikt nie zgłosił się jako mentor. W innych są pojedyncze osoby. Niektórzy pisali, że są otwarci na rozmowy zdalne. Co Wy na to?

Proszę o wszelakie sugestie, propozycje i oczywiście o organizatorów spotkań z poszczególnych miast! 🙂

Mam nadzieję, że z akcji wyjdzie coś fajnego. Po spotkaniu pierwszego miasta – dajcie znać, jak poszło, jakie macie wnioski. Wtedy inne miasta będą mogły już nieco sprawniej podejść do tematu. Czekam też na historie osób, którym uda się nawiązać fajne relacje mentorskie 🙂

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Komentarze - 6

 1. sir'ozzz

  Może także warto rozważyć spotkania 4-2, aby omówić jakieś casy ,np.: model procesów, dokumentacje w uml.

  1. Hania Tomaszewska

   Co to 4-2? Jakaś formuła?

 2. sir'ozzz

  Do Pokera 4:)

 3. Ewelina

  Czy można się jeszcze zgłaszać, czy już za pózno? (poszukująca mentora)

  1. Hania Wesołowska

   Już po akcji. Ale można dodać się do grupy na fb. Warszawa lub Trójmiasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może zaciekawi Cię także:

Polityka prywatności | www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020

Zapisz się i pobierz darmowy PDF