Analiza IT – dzień z życia praktyka

Przed Tobą prezentacja o pracy analityka biznesowego w Asseco Poland i warsztaty z UML prowadzone przez nas. Koło Zarządzanie IT nawiązując przyjacielską współpracę z firmą Asseco, potentatem branży informatycznej w naszym kraju, ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematem analizy w informatyce na pierwsze wspólnie organizowane spotkanie. Będziemy tam też i my (AnalizaIT.pl). Poprowadzimy warsztaty z modelowania w UML w narzędziu Visual Paradigm dla początkujących.
Dowiedz się, na czym naprawdę polega praca analityka, oraz dlaczego warto nim zostać!
Plan wydarzenia:
1. Powitanie uczestników.
2. Podsumowanie tegorocznej edycji “Wspólne certyfikowanie – UML” Koła naukowego Zarządzanie IT.
3. Prezentacja: Agnieszka Kugler, analityk biznesowy z firmy ASSECO
Tematy, które zostaną poruszone podczas prezentacji.
– jak w praktyce wygląda praca analityka- krok po kroku na przykładzie konkretnego projektu;
– co dla analityka oznacza praca w korporacji,
– wykorzystanie notacji UML w praktyce
4. Przerwa (catering, networking)
5. Warsztaty: “Modelowanie systemów informatycznych w notacji UML za pomocą narzędzia Visual Paradigm dla początkujących” – Hanna Wesołowska.
Na komputerach (własnych lub innego członka grupy, do której się przyłączysz) z zainstalowanym jednym z najlepszych na świecie narzędzi do modelowania systemów – Visual Paradigm (http://www.visual-paradigm.com/download/vpuml.jsp) stworzysz swoje pierwsze modele systemu informatycznego w UML.
Plan warsztatów:
1. Rola projektowania w wywarzaniu systemów informatycznych.
2. Czym jest UML, dlaczego i do czego się go stosuje.
3. Przedstawienie przykładu systemu do zaprojektowania.
4. Stworzenie podstawowych diagramów UML w narzędziu – praca w grupach na komputerze.
5. Prezentacja przydatnych funkcji narzędzia – m.in. szukanie powiązań, generowanie dokumentacji.
Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty OGRANICZONA.
Chętnych prosimy o zapisanie się na www.uczestnicy.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!
Agnieszka Kugler
Asseco
Analityk biznesowy
Rozpoczęła pracę w zajmującej 6. miejsce w europejskim rankingu największych producentów oprogramowania firmie Asseco Poland S.A. w 2009 r. Jako analityk biznesowy Pionu Rynku Kapitałowego aktualnie wspiera realizację projektów dotyczących rozwoju rozwiązań adresowanych do biur maklerskich i banków powierniczych wykorzystywanych obecnie m.in. w Banku Pekao SA i ING Banku Śląskim S.A.
Od 10 lat jako specjalista od analizy biznesowej jest zaangażowana w proces pozyskiwania, zarządzania i dokumentowania wymagań w tym w rozległych projektach budowy kompleksowych rozwiązań dla wiodących instytucji finansowych obecnych na rynku kapitałowym. Współuczestniczy w tworzeniu wewnętrznych standardów prowadzenia analizy biznesowej, opracowywanych w celu zapewnienia wysokiej jakości procesu wytwórczego oprogramowania.
Hanna Wesołowska
Blue Services
Analityk biznesowy
Jest absolwentką wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej, który ukończyła z nagrodą Dziekana za wybitną pracę magisterską. Zaczęła pracę pięć i pół roku temu jako programista. Obecnie pracuje na stanowisku analityka biznesowego w firmie Blue Services zajmując się projektami głównie dla instytucji finansowych o profilu bankowym, ubezpieczeniowym oraz księgowym.
Od 2 lat prowadzi zajęcia na Politechnice Gdańskiej głównie ucząc projektowania systemów informatycznych w UML w ramach przedmiotu Inżynieria Oprogramowania. Od 2 lat prowadzi blog o analizie biznesowej (www.analizait.pl), który zyskuje coraz większą popularność i jest odwiedzany przez tysiące osób miesięcznie. Chce popularyzować analizę oraz korzyści z niej płynące a także przyczynić się do wzrostu aktywności Trójmiasta w aspekcie wymiany analitycznych doświadczeń.

Zbuduj fundamenty pracy marzeń jako analityk

Dołącz do 6000 analityków i otrzymaj PDF ze wskazówkami.
Poznaj też serię innych bezpłatnych materiałów i aktualizacje o bieżących projektach

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

0 komentarze “Analiza IT – dzień z życia praktyka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart