Analiza w 3 minuty #002 Jak określać cel

25 lutego 2019
Jak określać cele? W 3 minuty streszczam:
> po co to robić
> co zazwyczaj robimy źle
> 3 techniki, które pomogą 🙂
 
Co pomaga u Ciebie?
Masz dobry temat na inną 3-minutówkę? Dodaj w komentarzu 🙂

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Komentarze - 4

 1. Rafał

  Dobry pomysł, fajny format, jest potencjał. Mam wątpliwości czy dużo tematów z analizy da się streścić do 3 minut, ale na pewno dużo się przynajmniej zasygnalizować i zachęcić do pogłębienia wiedzy.
  Posucha w tym obszarze edukacji w wersji PL jest tak wielka, że każdy nawet 3 minutowy materiał będzie na wagę złota.
  Co do samego formatu widzę dwa szybkie usprawnienia:
  – jingile – fajne za pierwszym razem, nudne za trzecim, irytujące od piątego w górę. A jak za kilka miesięcy ktoś zechce obejrzeć całą serię jeden odcinek po drugim? Wywal je i nigdy nie wracaj do tej idei.
  – tekstowy skrót zawartości – nie te 3 hasła, które mają zachęcić do obejrzenia nagrania, tylko tekstowy opis tego, co faktycznie przekazujesz w filmie. Oczywiście, że “to tylko 3 minuty i można szybko obejrzeć ponownie”, ale nie o to chodzi. Nawet w tych 3 minutach musiałaś posiłkować się przebitkami z tekstem zamiast samego obrazu z kamery i głosu. To dlatego, że choć wideo ma niezaprzeczalne zalety, to nie zastępuje tekstu, tylko go uzupełnia (i vice versa).
  Rozważ np. coś takiego:
  “W tym filmie dowiedziałeś się, że cele muszą być mierzalne, określone w czasie i odnosić się do konkretnej potrzeby biznesowej (cel lub problem), a nie metody jej zaspokojenia (np. tworzonego systemu IT). Usłyszałeś też o metodzie OKR, która po przez kaskadowanie pozwala przejść od ogólnego celu na poziom konkretnych działań, które pozwolą go zrealizować. ”
  Dodaj do tego kilka linków do materiałów pogłębiających temat SMART i OKR i masz świetny materiał, do którego każdy będzie chciał wracać.

  1. Hania Tomaszewska

   Dziękuję za uwagi 🙂 Super.
   Czyli muzykę byś wywalił całkiem?
   A ten skrót dałbyś na początku czy na końcu?

   1. Rafał

    Tak, jak dla mnie taka muzyczka na początek i koniec trąci telewizją edukacyjną. Dziadkowe formaty zdecydowanie tu nie pasują.
    A tekstowy skrót filmu daj po prostu pod filmem.

    1. Hania Tomaszewska

     A jak to w nowoczesnych wygląda? 🙂 Masz jakiś przykład?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zaciekawi Cię także:

www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020