Akcja mentoringowa – spotkanie 1. w Gdyni

30 maja 2019

Wczoraj w Gdyni w PPNT odbyło się spotkanie w ramach akcji mentoringowej. Z ponad 40 osób zgłoszonych do akcji w Trójmieście, na spotkanie w tym terminie dotarło 14 osób, żeby znaleźć swojego mentora lub mentorowanego. Poznaliśmy się, porozmawialiśmy dłużej z wybranymi osobami i rozeszliśmy po wymianie kontaktów. Jak zorganizowaliśmy spotkanie i co z niego wynikło?

Akcja mentoringowa

Michał rzucił pomysł, żeby połączyć przez blog osoby, które szukają mentora z tymi, którzy mentorem chcieliby zostać. Zbierałam zgłoszenia przez kilka tygodni, żeby później podzielić je na miasta. W kilku miastach zebrały się większe grupy. W innych pojawiły się pojedyncze osoby. Wybrałam termin dla Trójmiasta. Wysłałam maile. Paweł zorganizował salę w Gdyni. Założyłam grupę na facebooku dla ludzi z Trójmiasta (https://www.facebook.com/groups/1316147555205584/) i z Warszawy (https://www.facebook.com/groups/2300866273459391/). Wymieniliśmy się tam opisami mentorów i osób poszukujących mentorów. Już połączyło się kilka par mentorskich : ) Niektórym nie pasował termin spotkania w Gdyni. Niestety, każdemu się z terminem dogodzić nie da. 14 osób dotarło na spotkanie. Zaczęliśmy akcję 🙂

Przeczytaj więcej o:

Organizacja spotkania

Salę zarezerwował z własnej inicjatywy Paweł. Ja przyniosłam etykietki do imion i ciastka. Iwona zorganizowała kawę i wodę. Formułę wybieraliśmy ad-hoc na spotkaniu. Samoorganizacja pełną gębą 😉

Formuła

Myślałam o formule speed dating – kilka minut rozmowy, po czym zmiana – tak, żeby rozmawiał każdy z każdym. Uznaliśmy jednak na miejscu, że zamiast powtarzać co chwilę wywodu o sobie, usiądziemy w kółku i każdy powie do wszystkich – kim jest, czym się zajmuje, czego szuka.Po tej rundce każdy powiedział po krótce z kim chciałby jeszcze porozmawiać. Wtedy osoby wiedziały już jaka kolejka się do nich ustawi i z jakimi tematami.Po tym zakończyliśmy zorganizowaną część spotkania i każdy podszedł do tych osób, z którymi chciałby porozmawiać. Rozmawialiśmy w parach lub w grupkach zmieniając się co kilkadziesiąt minut. Drzwi zamykaliśmy po ok. 3 godzinach.

Uczestnicy

W spotkaniu wzięło udział kilkoro mentorów szukających jednocześnie inspiracji u innych oraz kilka osób, które wyłącznie szukały mentorów. Pełen przekrój od osób z kiludziesięcioletnim doświadczeniem do takich, które o swoją pierwszą pracę analityka dopiero będą walczyć. Znaleźli się tam typowi analitycy, ale także osoby zajmujące się wdrożeniami, startupami, CEO firmy oraz prawnik. 🙂 Każdy znalazł kogoś, z kim chciałby porozmawiać – czy to bezpośrednio w sprawie mentoringu, luźno apropos wspólnego tematu zainteresowań branżowych czy elektrycznej hulajnogi. 😉

Efekty

Wyszliśmy ze spotkania z kontaktami do wybranych przez siebie osób. Zainspirowani spotkaniem różnych osób, z różnymi doświadczeniami, punktami widzenia i potrzebami. Stworzyły się jakieś pary mentorskie, ale były też osoby, które wymieniły kontakty czy pomysły w też w innych tematach. Poleciliśmy sobie też innych znajomych, pomysły, materiały, do których warto zajrzeć. Ktoś poradził się w kwestii aktualnych wyzwań w pracy. Ktoś umówił się na rozmowę rekrutacyjną.

Czekam na Wasze historie 🙂 Co dała Tobie ta akcja

Co dalej?

Co dalej z akcją? Wiem, że w Warszawie trwają poszukiwania miejsca na spotkanie. Mamy grupę na facebooku, do której dołączyło kilkadziesiąt osób. Dam znać na blogu, jeśli będzie wybrany termin i miejsce do spotkania w Warszawie.

Kilka osób z pozostałych miast poprosiło o kontakt do innych zgłaszających się do akcji, żeby nawiązać bezpośredni kontakt.

W Gdańsku wiele osób nie mogło dotrzeć na 1sze spotkanie. Szykujemy drugi termin “poprawkowy”.

Na spotkaniu padły pomysły, żeby trzymać listę osób zgłoszonych do akcji w miejscu dostępnym dla wszystkich, np. na blogu. Lista osób mogłaby zawierać opisy, linki do LinkedIn czy bezpośredni kontakt.

Kilka osób stwierdziło, że zobaczenie się w takim gronie jest świetną okazją, żeby spotkać się jeszcze kiedyś, rozmawiać o naszych wyzwaniach w analizie lub stworzyć forum dyskusyjne.

Co Ty na to wszystko? Masz jakieś pomysły? Podziel się 🙂

Cześć, jestem Hania.

Jako strategiczny analityk biznesowy na pograniczu zarządzania i IT zapewniam, że projekty i działania w organizacji przynoszą wartość biznesową. Dostarczam kompetencji analitycznych managerom i zarządom z Polski, Niemiec i Szwajcarii przy tworzeniu strategii oraz wdrażaniu jej w kilkuset osobowej międzynarodowej organizacji.

Komentarze - 9

 1. Jacek

  “…i ja tam bylem, miód i wino piłem…”.. No nie, wina akurat zabrakło 🙂 ale kawa byla spoko!
  Super spotkanie, troche krótko – jak widać myśmy się dopiero zaczęli rozgrzewać a tu już trzeba było kończyć… 🙂
  Niemniej może zrobić taka giełdę kompetencji, macierz kilkuwymiarowa, w podziale na osoby, ich kompetencje (lista tematów przewodnich) oraz ewentualnych zainteresowanych poszczególnymi zagadnieniami? Z własnej perspektywy widzę potencjał na spotkania 1 do wielu.. 🙂 Taki luźny pomysł, aby dało się może zorganizować zajęcia w podgrupach…
  P.S. opony 10” do hulajnogi zamawiam w przyszłym tygodniu 🙂

  1. Hania Tomaszewska

   Dobrze – następnym razem będzie z winem 😄 czy masz pomysł na zamodelowanie tych wymiarów w EA? 😄

 2. Paweł

  Było super! Świetni ludzie i tematy. Takiego poziomu imersji, żadne szkolenia nie zastąpią 🙂
  Zgłosiło się 40 osób, przyjechało 14 – widać, że mamy potencjał do organizacji kolejnych spotkań z nowymi twarzami – czemu by nie od razu wyznaczyć kolejnego terminu? Nikt na tym nie straci 🙂
  PS: Zupełnie niespodziewanie zacząłem czytać o Turkusowych organizacjach (wpływ kolegi ze spotkania) – na pierwszy rzut oka wygląda to nierealnie – chętnie spotkam się z kimś kto podejmie wyzwanie zmiany mojego zdania 🙂

 3. anonim

  Boldare w gliwicach to wdrożyło 🙂

 4. Ania

  A co z Krakowem? Ktoś chętny?

 5. Janek

  Wiadomo kiedy następny termin?

  1. Hania Wesołowska

   Spotykamy się dziś o 18:00 – informacje o wydarzeniu na facebooku. Nie jest to jednak mentoring a wszystkie tematy, jakiekolwiek ktoś przyniesie.

 6. Janek

  Hej, niestety o dziś dowiedziałem się za późno – czy w takim razie planujecie osobny wspomniany drugi termin stricte mentoringowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może zaciekawi Cię także:

www.analizait.pl by ProjectUP (C) 2020